Przejdź do treści

Lustro ozdobne można zrobić samemu

Jeśli tylko ma się zdolność i zamiłowanie do majsterkowania to wiele rzeczy można sobie zrobić dzisiaj samemu. Wystarczy kilka prostych narzędzi, trochę pomysłowości i chęci do tego, żeby zrobić jakiś ładny mebel, półkę na książki czy chociażby lustro ozdobne. Szczególnie to ostatnie jest łatwo zrobić, więc jeśli ktoś lubi mieć w domu piękne lustro to naprawdę może je zrobić samodzielnie. Można przy tym sporo zaoszczędzić bo ładnie wykonane lustra potrafią sporo kosztować.

Dekoracyjną ramę można zamówić przez internet

dekoracyjne ramy na wymiar onlineOd czego zacząć samodzielne zrobienie lustra? Najlepiej od pomysłu, w którym miejscu się je powiesi. Do tego jeszcze trzeba zastanowić się nad wymiarami, jakie nasze lustro powinno mieć. Jeśli już wstępnie zaplanuje się wymiary zwierciadła to można przystąpić do realizacji takiego planu. Na początek potrzebna będzie rama, w której później obsadzimy szkło. Piękną dekoracyjną ramę można zamówić online, ponieważ wiele zakładów stolarskich poszło właśnie w kierunku sprzedaży internetowej. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę sprzedającą dekoracyjne ramy na wymiar online i podać rozmiary ramy, jaką chcemy zamówić. Potem już sam kreator na stronie internetowej poprowadzi nas przez wybór rodzaju drewna, koloru oraz kształtu ramy lub listew. Jeśli już wszystko sobie na takiej stronie internetowej zaprojektujemy to oczywiście będziemy mogli od razu zobaczyć wizualizację projektu wymyślonej przez nas ramy. Jeśli stwierdzimy, że to jest właśnie to czego chcemy to potwierdzamy zamówienie i dokonujemy zapłaty. Po kilku dniach taka rama powinna dotrzeć do nas bezpieczną przesyłką kurierską. Kolejnym krokiem będzie zamówienie u szklarza lustra pod wymiar naszej ramy. Wtedy najlepiej z taką gotową już ramą wybrać się do szklarza na pomiar. Kiedy lustro będzie gotowe to możemy obsadzić je w ramie z wykorzystaniem bezbarwnego kitu.

I to wszystko jeśli chodzi o zaprojektowanie i stworzenie własnego lustra. Takie lustro będzie nas kosztować o wiele mniej, aniżeli podobne lustro kupione w sklepie. Na samodzielnym zamówieniu ramy i obsadzeniu szkła zaoszczędzimy przynajmniej połowę względem ceny takiego samego lustra w sklepie. Poza tym zyskamy coś bezcennego, czyli wielką satysfakcję z wykonanej samodzielnie pracy. A jeśli ktoś ma więcej czasu to ramę do lustra też może wykonać całkowicie samodzielnie.