Przejdź do treści

Matematyka w miniaturach

Jeżeli zauważyłeś, iż Twoje dziecko ma problem z matematyką, albo też wykazuje bardzo duże zdolności w tejże dziedzinie – trzeba działa szybko. Bardzo często, bowiem mawia się, iż matematyka jest królową nauki, dlatego też nie wolna bagatelizować żadnej z nią związanej sytuacji. Generalnie powinna ona być uczona stale – codziennie. Dzieci nie powinny mieć robionych przerw od tego przedmiotu, chodzi tutaj głównie o przerwy w rozumieniu długoterminowym. Warto również inwestować w naukę.

Nauka matematyki na podstawie: miniatur, książek, kangurów

miniatury matematycznePomoce naukowe w przypadku nauki matematyki są bardzo ważne. Najważniejszym w tym przypadku jest inwestowanie w talent naszego dziecka do tej dziedziny. Jeżeli my, nauczyciel, czy też opiekunowie dziecka, zauważają jego nieprzeciętny talent w tej dziedzinie lub też dziedzinach jej przypominających powinniśmy reagować od razu i zacząć wprowadzać plan rozwinięcia tego talentu. Umysł ścisły jest w dzisiejszych czasach ceniony na miarę złota. Najważniejszym w okresie szkolnym jest konkurs dla dzieci tak zwany potocznie – kangur. Jeżeli nasze dziecko zostało do niego powołane – możemy pękać z dumy. Jest to nieprzerwany bardzo elitarny konkurs matematyczny organizowany od roku 1991 dla dzieci w wieku szkolnym. Znajduje się tam niekiedy podział na kategorię wiekową, a czasem jest to ten sam zestaw testowy dla wszystkich uczestników niezależnie od wieku. Niektóre firmy wychodzą na przeciw wielkich wymaganiom małych geniuszy matematycznych i przygotowują specjalne zestawy zadać, które mają na celu przygotowanie do tego typu konkursów. Tak jest to w przypadku – miniatury matematyczne. Powinny one stać się najlepszymi przyjaciółmi małego matematycznego geniusza i towarzyszyć mu na każdym etapie jego rozbudowanego rozwoju. Zadania podzielone są zazwyczaj na poziom trudności i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Można również przechodzić z niższego poziomu do wyższego.

Kupując takie zestawy zadań matematycznych dla naszych dzieci na ich urodziny, być może uda nam się zaszczepić w ich umysłach nutkę pasji do tej królowej nauki, która bez wątpienia będzie bardzo procentować w ich dorosłym życiu i ułatwi im wiele sprawa. Dodatkowo taki zestaw może pozytywnie działać na przygotowanie do różnych egzaminów.