Przejdź do treści

Meble pokryte fornirem

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób urządzając wnętrza swoich domów lub mieszkań, zastanawia się nad zakupem drewnianych mebli. Drewno od jakiegoś czasu znów zyskuje na popularności, nie tylko ze względu na swój wygląd, ale też na długotrwałość. Drewniane meble należą do prawda do jednych z najdroższych na rynku, ale cena dla wielu klientów zaczyna odgrywać coraz mniejszą rolę. Szczególnie jak chodzi o wyposażenie domu, w którym chcemy spędzić dużą część naszego życia.

Fornirowane meble we wnętrzach

luksusowe meble fornirowaneDrewno było cenione od zarania dziejów. Wykorzystywało się je w różnych celach, a jednym z nich była budowlanka, a także meblarstwo. Wielu z nas ma na pewno w domach jeszcze jakieś pojedyncze, drewniane meble, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wartość takich mebli, szczególnie tych wykonanych z dobrej jakości drewna, potrafi być coraz większa. W dwudziestym pierwszym wieku drewno na nowo zyskuje na popularności, stając się ważnym materiałem wykorzystywanym na przykład przy aranżacjach wnętrz. Okazuje się, jednak, że nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na drewniane meble, żeby cieszyć się drewnem w mieszkaniu. Od jakiegoś czasu coraz popularniejsze stają się luksusowe meble fornirowane, które są jakościowo niemal identyczne co meble wykonane z drewna. Fornir to nic innego jak cienka, drewniana okleina, którą okleja się meble wykonane z dobrej jakości płyt. Dzięki temu, że cały mebel nie jest drewniany, tylko jego zewnętrzna powłoka, jest on o wiele lżejszy, a nadal prezentuje się bardzo luksusowo. W końcu nadal mamy do czynienia z drewnem na wierzchu mebla. Fornirowane meble są bardzo trwałe i bardziej odporne na zniszczenia, niż meble drewniane. Trzeba pamiętać tylko o tym, żeby je odpowiednio pielęgnować i nie narażać na działanie takich czynników jak zbyt duża wilgoć czy duże nasłonecznienie.

Mimo ogromnej popularności mebli drewnianych w naszych domach, okazuje się, że nie są one jedyną alternatywą na wysokiej jakości, eleganckie wnętrze. Od jakiegoś czasu na rynku meblarskim popularności zyskują meble pokryte fornirem, czyli drewnianą okleiną. Nie odstają one wizualnie od mebli wykonanych tylko i wyłącznie z drewna, a są od nich o wiele tańsza i, co ciekawe, o wiele bardziej odporne na zniszczenia. Kluczowa jest tylko ich odpowiednia pielęgnacja.