Przejdź do treści

Mechaniczne wietrzenie mieszkań

Wietrzenie domów, mieszkań i biur to sprawa bardzo istotna z wielu powodów. Po pierwsze przez ten proces usuwamy z pomieszczenia zużyte powietrze oraz dwutlenek węgla. Po drugie proces ten pozwala na znaczne zredukowanie ryzyka pojawiania się wilgoci w pomieszczeniach przez to, że wilgotne powietrze jest usuwane z budynku. Wietrzenie można obecnie przeprowadzać w pewien ciekawy sposób. 

Sprawdzona rekuperacja w domach 

rekuperacja krakówNie od dziś wiadomo, że mieszkania należy wietrzyć tak często jak to możliwe. Oczywiście jeśli mieszkamy w pobliżu ruchliwej jezdni czy jakichś zakładów przemysłowych to należy wietrzyć mieszkania z rozsądkiem. Największy problem stanowi obecnie wietrzenie mieszkań w czasie zimy. Jeśli po prostu zdecydujemy się na otworzenie okien w czasie mrozów to doprowadzimy bardzo szybko do tego, że pomieszczenia się wyziębią. Taka utrata ciepła będzie równoznaczna z utratą naszych pieniędzy. Można jednak wykorzystywać rozwiązania, które pozwolą na wietrzenie mieszkań przy jednoczesnym odzyskiwaniu ciepła. Takie możliwości daje nam rekuperacja Kraków jest zaś jednym z tych miast, w którym bardzo łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy, które na co dzień zajmują się montażem takich rozwiązań. Najważniejszym elementem całej instalacji jest oczywiście rekuperator zwany również wymiennikiem ciepła. To właśnie on pozwala na pozyskiwanie świeżego powietrza z zewnątrz przy jednoczesnym odzyskiwaniu ciepła. 

Rekuperatory mogą w bardzo dużym stopniu wpływać na zmniejszanie naszych rachunków za energię cieplną. Okazuje się bowiem, że nowoczesne systemy rekuperacyjne pozwalają na odzyskiwanie nawet do osiemdziesięciu procent ciepła jakie znajduje się w zużytym powietrzu. Takie ciepło po wietrzeniu wraca do domu wraz z powietrzem świeżym.