Przejdź do treści

Metalowe dekoracje do ogrodu

 

Ozdoby wykonane z metalu to najczęstszy wybór osób, którym nie podobają się tradycyjne krasnale i figury ogrodowe. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju zwierzęta i ozdabiają ogrody przy domu. Jest to na tyle uniwersalna ozdoba, że pasuje zarówno wtedy, gdy mamy bardziej zielony ogród, jak i wtedy, kiedy mamy w nim mnóstwo kolorowych kwiatów.

Ptaki z metalu piękną ozdobą na ogród

ptaki do ogrodu metaloweLudzie bardzo często decydują się na metalowe ptaki. Umieszcza się je zarówno na ziemi, jak i na krzewach, płotach, czy altance. Wszystko zależy od rodzaju i rozmiaru ozdoby. Metalowe figury na ogród produkowane są z antykorozyjnych materiałów, dzięki czemu mamy pewność, że nie straszna będzie im wilgoć czy deszcz. Oczywiście warto je przecierać, jednak nie pojawi się na nich rdza czy patyna. Występują zarówno w kolorze srebrnym jak i złotym, najczęściej postarzanym, w zależności od użytej powłoki. Sama baza najczęściej wykonana jest z mosiądzu, który jest metalem ciężkim i wytrzymałym. Dzięki temu figury nie przewracają się podczas wiatru. Ptaki do ogrodu metalowe to bardzo ekskluzywny dodatek, który pięknie prezentuje się wśród otaczającej go roślinności. W sklepach znajdziemy mnóstwo różnych gatunków metalowych ptaków, od malutkich kolibrów, po duże flamingi. Wybór zależy od tego, gdzie planujemy umieścić ozdobę i w jakiej stylistyce chcemy utrzymywać swój ogród. Czy ma to być raczej surowy, skandynawski klimat pełen zieleni, czy bardziej pełnia kolorów, która przywodzi na myśl tropiki, na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Metalowe dekoracje do ogrodu są bardzo solidne i wytrzymałe. Są nieco droższe od tradycyjnych, glinianych figur, jednak ich ewentualny upadek nie grozi zniszczeniem. Co sprawia, że są naprawdę długowieczne. Kolorowe figurki nie podobają się każdemu, dlatego te wykonane z metalu są świetnym rozwiązaniem dla osób, które wolą bardziej eleganckie rozwiązania.