Przejdź do treści

Mięśnie pracują na platformie wibracyjnej

 

Sport w dzisiejszych czasach ma wiele oblicz. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Wszystko zależy również od możliwości zdrowotnych jak i preferencji. Gdy mamy problemy zdrowotne możemy zdecydować się na sprzęty typu platformy wibracyjne. Trening na nich bowiem jest mało wymagający i nie obciąża mięśni a wręcz je rozluźnia. Jedyne co musimy zrobić to odpowiednio wstawić stopy i przyjąć pozycję.

Sprzęt do ćwiczeń mięśni

platforma wibracyjna czarnaWibracje, które występują po włączeniu urządzenia wprawiają w ruch całe ciało i występuje drganie mięśni. Powoduje skurcze mięśni, ich praca nie jest zależna od nas. W tym samym czasie pracują wszystkie mięśnie. Korzystając z takiego urządzenia mamy dwie możliwości. Możemy stać nieruchomo lub w tym samym czasie wykonywać dodatkowo podstawowe ćwiczenia. Przy pracy nad poszczególnymi partiami ciała korzystamy z dodatkowych przedmiotów na przykład gum oporowych lub obciążeń kilka kilogramowych. Jest wiele rodzajów takich platform. Jedna z popularniejszych to platforma wibracyjna czarna. Użytkownicy wybierają taką, gdyż pasuje do każdego wnętrza i się nie odznacza. Trening na platformie powoduje u ćwiczących dobre samopoczucie i relaks. Ponadto poprawiona jest kondycja mięśni. Ponadto tego typu ćwiczenia zalecane są osobom, które mają problemy ze stawami, gdyż zwiększa się elastyczność stawów i wiązadeł oraz ścięgien. Biorąc pod uwagę wiele zalet jest coraz więcej chętnych na zainwestowanie w taki sprzęt.

Nie jest to duży wydatek a przynosi wiele dobrego. Możemy platformę postawić w domu w widocznym miejscu lub gdy z niej nie korzystamy po prostu schować ją do szafy czy gdziekolwiek, gdzie mamy miejsce. Łatwo o nią dbać, gdyż wykonana jest z dobrej jakości materiałów i dzięki temu jest odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania i uszkodzenia.