Przejdź do treści

Mobilne domki na kołach

Wraz z mężem marzyliśmy od zawsze o podróżowaniu po całym kraju. Oboje mamy naturę podróżników i nie wyobrażamy sobie życia w jednym miejscu na stałe. Gdy zaczęliśmy myśleć o kupnie domu lub mieszkania przypadkowo natknęliśmy się na ciekawe rozwiązanie. Było to coś zdecydowanie dla nas.

Tani mobilny dom

mobilne domki całoroczneBudowa domu lub zakup mieszkania w bloku to bardzo duży wydatek. Młodzi ludzie zaciągają kredyty na dwadzieścia czy trzydzieści lat, po to by móc samodzielnie żyć i budować swoją przyszłość. Budowa domu wiąże się z ogromnymi kosztami i jest niezwykle czasochłonna. Nigdy też nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie trudności mogą na nas po drodze czekać. Zanim budynek będzie nadawał się do zamieszkania mijają dwa lub trzy lata. W tym czasie trzeba gdzieś mieszkać i opłacać raty kredytu. Mieszkania w blokach również nie należą do najtańszych. A mieszkanie w otoczeniu wielu sąsiadów ma również swoje wady i zalety. Zakup nowego mieszkania jego wykończenie lub generalny remont mieszkania z rynku wtórnego również pochłania wiele funduszy. Żadna z tych opcji nie wpisywała się w nasz specyficzny styl życia. Któregoś dnia podczas przeglądania ofert w internecie znaleźliśmy ogłoszenie dotyczące domów mobilnych. Z zaciekawieniem zaczęliśmy zagłębiać się w ten temat. Mobilne domki całoroczne stanowią doskonałą alternatywę dla wszystkich tych którzy nie dysponują wielką sumą pieniędzy i nie chcą czekać na swój wymarzony dom kilka lat. Na domy takie nie potrzeba żadnych pozwoleń. Aby taki domek mógł powstać wystarczy tylko trochę oszczędności. Domki całoroczne są gotowe w zaledwie kilka tygodni, a projekt dostosowany jest do naszych potrzeb. Przestrzeń takiego domku jest minimalistyczna, ale znajdzie się tam miejsce na wszystkie niezbędne rzeczy i akcesoria. Dom może podróżować z nami, gdyż stoi na kołach. Gdy tylko zechcemy możemy przemieszczać się razem z naszym dobytkiem. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich podróżników, którzy nie lubią stagnacji.

Po dłuższym namyśle zdecydowaliśmy się na zakup mobilnego domu. Taki dom doskonale wpisywał się w nasz styl życia i minimalizm jaki preferowaliśmy. Z podekscytowaniem czekaliśmy na realizacje naszego projektu i na przeprowadzkę. Opuszczenie zatłoczonego miasta i przeprowadzka do własnych czterech kątów była spełnieniem naszych marzeń.