Przejdź do treści

Monitorowanie telefonu niestandardowego

Telefony od niszowych producentów są dość trudne do monitorowania, gdyż wykorzystują systemy operacyjne pisane specjalnie do nich, lub będące wyłącznie kopiami popularnych systemów do markowych telefonów. Aplikacje pisane pod rozpowszechnione systemy nie działają więc dobrze, lub też nie funkcjonują na takich telefonach w ogóle.

Programy podsłuchowe do telefonów niszowych

podsłuch do telefonuAplikacje monitorujące do takich telefonów zazwyczaj tworzone są pod konkretny system operacyjny, lub też są uniwersalnymi aplikacjami, pracującymi wyłącznie na zasobach samego telefonu, poza systemem. Niestandardowy podsłuch do telefonu niszowego jest zazwyczaj dopasowany do konkretnego modelu urządzenia, i działa na nim doskonale. Jego ograniczeniem jest jednak bardzo mała wielozadaniowość, gdyż aplikacja tego typu nie pracuje zgodnie z oprogramowaniem telefonów spoza serii do której została napisana, choć doskonała jakość dźwięku i stabilność pracy zdecydowanie nadrabiają owy mankament. Uniwersalne aplikacje, które wykorzystywane są przez profesjonalne agencje detektywistyczne są natomiast całkowicie niezależne od wersji systemu operacyjnego, i mogą być zakładane w dowolnym rodzaju urządzenia przenośnego. Nie są tak stabilne jak wersje dedykowane, a z racji pracy poza głównym systemem nie umożliwiają tak precyzyjnego monitorowania rozmowy jak ich odpowiedniki, choć przez wielu użytkowników są one uznawane za wygodniejsze.

Ich użycie nie wymaga bowiem posiadania dokładnych informacji o danym urządzeniu, więc mogą być zastosowane natychmiast gdy zajdzie taka potrzeba. Rodzaj aplikacji zależny jest od sytuacji i preferencji operatorów, więc obydwa te rodzaje programów podsłuchowych są w równie szerokim użyciu przez agencje detektywistyczne w całym kraju.