Przejdź do treści

Możliwości ubezpieczenia kota

Codziennie setki osób ubezpiecza siebie oraz swoich bliskich na wypadek zachorowania lub doznania silnego uszczerbku na zdrowiu. Kiedyś nikt zapewne nie pomyślałby, że jest możliwość również wykupienia takiego ubezpieczenia dla swoich czworonożnych podopiecznych. Czasy się jednak zmieniają i coraz więcej opiekunów wykupuje je, aby zabezpieczyć się przed kosztami jakie niesie ze sobą nagłe leczenie schorowanego zwierzęcia.

Polisa jako zabezpieczenie kota

ubezpieczenie dla kotaPrzed wykupieniem ubezpieczenia warto pójść z naszym kotem do lekarza weterynarii i wykonać odpowiednie badania, aby móc  wybrać taki wariant, który zapewni mu pełną ochronę. Nadal ubezpieczenie dla kota nie jest w Polsce popularne, jednak sięga po nie coraz więcej osób. Jego koszt w skali roku jest niewielki, a daje nam gwarancje wypłaty pieniędzy na przykład w przypadku zatrucia, konieczności uśpienia, ale daje nam też gwarancje zwrotów kosztów długiego leczenia. Choć niektórym wydaje się to absurdalne to właściciele doceniają je dopiero w momencie kiedy pupilowi stanie się krzywda. O ochronę naszego kota powinniśmy zadbać jak najszybciej, gdyż nigdy nie przewidzimy co może się stać za dzień lub rok. Musimy pamiętać, że wykupione ubezpieczenie nie obejmuje szkód, które stały mu się przed zakupem takiej polisy. Jeżeli nasz kot cierpi na jakąkolwiek wadę genetyczną, ma cukrzyce lub zaćmę to nie kwalifikuję się do objęcia ochroną ubezpieczeniową. Dostępne na rynku pakiety obejmują na przykład koszty wizyty w placówce weterynaryjnej, pokrycie kosztów badań, zakupu leków i opatrunków, opiekę nad zwierzęciem w momencie kiedy właściciel jest hospitalizowany czy też pobyt zwierzęcia w placówce. Kota również możemy ubezpieczyć na czas transportu czy podczas udziału w wystawach. Niekiedy firmy ubezpieczeniowe nie wypłacają odszkodowań w momencie ucieczki naszego zwierzaka. Wyjeżdżając z kotem na wakacje należy zastanowić się na wykupieniem polisy turystycznej, gdyż również i tutaj istnieją haczyki przy, których ubezpieczyciel zaniecha wypłacenia odszkodowanie jeżeli jakaś krzywda zdarzy się jemu podczas pobytu na przykład w domku letniskowym. Jeżeli chcemy zmienić lokum przyda nam się ubezpieczenie nieruchomości, które obejmuje między innymi wypadki zwierząt podczas przeprowadzki.

Pełne ubezpieczenie naszego kota kosztuje około kilkaset złotych w ciągu roku. Decydując się na nie musimy sobie zdawać sprawę, że nie zawsze otrzymamy zwrot pieniędzy. Wybierając ubezpieczenia dla kota warto bardziej skupić się na tym co gwarantuje wybrany pakiet. Wiadomym jest, że żadne pieniądze nie zrekompensują nam straty, jednak niekiedy koszty leczenia mogą przerazić każdego. Zwierzę, którym się opiekujemy staje się dla nas członkiem rodziny, któremu chcemy zapewnić jak najlepsze warunki i pomóc w momencie załamania jego zdrowia.