Przejdź do treści

Najlepsze drzwi frontowe

Drzwi, które prowadzą do naszego domu muszą być przede wszystkim bezpieczne, ale także estetyczne. Stanowią element reprezentatywny, a więc powinny być starannie wykonane. Na pewno drzwi wejściowe będą znacznie droższe od modeli wewnętrznych.

Z czego mogą być wykonane drzwi wejściowe?

drzwi frontowe do mieszkaniaW zależności od zastosowania drzwi, należy wybrać odpowiedni model. Przeważnie dzieli się je na wewnętrzne i zewnętrze. Pierwsze z nich są przeznaczone do pokojów, łazienek i kuchni, natomiast drugi rodzaj nadaje się do zastosowania jako drzwi wejściowe do domu lub mieszkania. Różnice między nimi są ogromne, ponieważ wewnętrzne drzwi mogą być wykonane nawet ze sklejki, a wejściowe modele posiadają pewne zabezpieczenia. Przede wszystkim drzwi frontowe do mieszkania mogą być drewniane, stalowe lub aluminiowe. Najlepsze są drewniane, ponieważ wewnątrz posiadają specjalny stalowy stelaż, który odpowiada za ich wytrzymałość. Ważną różnią pomiędzy wewnętrznymi a zewnętrznymi drzwiami, jest zastosowanie ocieplenia. Drzwi frontowe mają ocieplenie wewnątrz skrzydła, które może stanowić specjalny panel termoizolacyjny, warstwa pianki poliuretanowej lub zwykły styropian. Ponadto wiele modeli dodatkowo zawiera gumową uszczelkę w futrynie po obwodzie. W drzwiach frontowych najlepiej się sprawdzają cztery pary zawiasów oraz dwa zamki, które łącznie stanowią doskonałe zabezpieczenie przed włamaniem. Jeżeli chodzi o ceny drzwi wejściowych, to są one dość mocno zróżnicowane, ponieważ zależą od wielu czynników.

Na drzwiach, które mają być wizytówką naszego domu czy mieszkania, nie warto oszczędzać, bo za wysoką jakość trzeba odpowiednio zapłacić. Lepiej nie kupować atrap drzwi, które przy pierwszej lepszej próbie włamania będą bezużyteczne, bo możemy tego gorzko żałować.