Przejdź do treści

Najlepsze odżywki do paznokci

Wiele osób przywiązuje ogromną uwagę do zdrowia. Należy jednak mieć na uwadze to, że dbanie o zdrowie to nie tylko regularne wizyty u lekarza i częste badanie się pod kątem różnych chorób. Dbanie o zdrowie to również świadoma pielęgnacja ciała, włosów i paznokci. 

Jedwabna odżywka do paznokci

silk touchDo świadomej i prawidłowej pielęgnacji paznokci zalicza się odpowiednia dieta, a także częste używanie kremów nawilżających z witaminami, jak i również odżywienie płytki paznokcia odżywkami. Ponieważ głównym budulcem paznokci są keratyny, niezwykłą popularnością cieszą się odżywki zawierające właśnie te składniki. Korzystając z odżywek keratynowych należy jednak zachować ostrożność, ponieważ paznokcie uzależniają się od nich. Uzależnienie objawia się tym, że po odstawieniu danej odżywki, paznokcie nagle stają się łamliwe i kruche, jeszcze bardziej niż przed kuracją. Należy więc używać tych produktów sporadycznie, do krótkotrwałych kuracji. Do codziennego używania poleca się odżywek silk touch. Mogą być one używane zarówno jako baza pod stylizację, jak i jako samodzielny lakier. Korzystając z odżywki jako bazy, będzie stanowiła ona warstwę ochronną, jednocześnie zabezpieczając płytkę paznokcia przed przebarwieniami, a także dostarczając paznokciom niezbędnych witamin i protein. Używana jako samodzielny produkt, będzie chroniła paznokcie przed negatywnym działaniem różnych czynników zewnętrznych, a naturalny kolor odżywki nada paznokciom zdrowego błysku. Silk touch zawiera jedwab i proteiny, a ponadto jest wzbogacona o filtr UV, dzięki czemu chroni paznokcie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. 

Zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety i mężczyzny. Poprzez zadbanie nie rozumie się tylko długich, bogato zdobionych paznokci, ale przede wszystkim równo wypiłowane i zdrowe. Aby paznokcie były zdrowe i piękne, ważna jest odpowiednia i świadoma pielęgnacja. W tym celu warto sięgnąć po odżywki chroniące płytkę paznokcia, a także nadające jej zdrowego, naturalnego blasku.