Przejdź do treści

Naprężenie termiczne gumowych pierścieni uszczelniających

Te zrywalne lub „zabezpieczające” łączniki składają się z pary części żeńskiej i męskiej, które są instalowane w jednej linii (z przodu lub z tyłu szyi) z materiałem smyczy i rozłączają się po przyłożeniu wystarczającej siły. Można je łatwo ponownie podłączyć, aby nadal używać smyczy. Zrywalne złącza są dostępne dla sznurka i płaskiej smyczy we wszystkich szerokościach. Metoda stosowana do produkcji smyczy zależy w dużej mierze od użytego materiału.

Gumowe pierścienie uszczelniające zawierają kauczuk

profesjonalne gumowe pierścienie uszczelniająceW przypadku sznurka i miękkich materiałów przypominających wstążki, takich jak lekki poliester i bawełna, dwie pętle smyczy są tworzone przez ściśnięcie metalowego zacisku na materiale, tak aby dwa końce stykały się wewnątrz zacisku. W przypadku większości tkanych taśm nylonowych o wymiarach od 3/8 „do 1,0” pętelki są tworzone przez zszycie zachodzących na siebie dwóch końców za pomocą specjalistycznej maszyny do szycia. Smycze wykonane z cięższego materiału, takiego jak taśma nylonowa, profesjonalne gumowe pierścienie uszczelniające wykorzystują albo dedykowaną przemysłową maszynę do haftowania, albo bardziej nowoczesną maszynę sterowaną komputerowo, zdolną do szycia różnorodnych wzorów wybranych z panelu sterowania obsługiwanego przez użytkownika. Oba typy maszyn mogą zmieniać długość ściegu na materiale, co jest ważne w przypadku materiałów o różnych szerokościach. W laboratorium można przeprowadzić naprężenie termiczne, zanurzenie w płynie, badanie wydłużenia, wytrzymałość na rozciąganie, cykliczne zginanie, starzenie ozonowe i starzenie w warunkach atmosferycznych, a te testy dostarczają pewnych wskazówek dotyczących wydajności produktu. Jednak tylko testom, które powielają warunki terenowe, można zaufać w celu określenia dopuszczalności preparatu. Jeden przykład, który pokazuje złożoność składu kauczuku, obejmuje zastosowanie rurki perystaltycznej. Możliwość szybkiego i prostego wsuwania o-ringów na miejsce bez wysiłku może znacznie skrócić czas montażu, a nawet zwiększyć skuteczność oringów, pomagając im wsuwać się we właściwe miejsce z większą dokładnością.

Każda firma, która regularnie używa o-ringów, może skorzystać ze smaru osuszającego dla o-ringów. Ogólnie rzecz biorąc, gumowe O-ringi nie są wykonane z naturalnego kauczuku, ale z różnych syntetycznych kauczuków, znanych również jako elastomery.