Przejdź do treści

Niespotykane meble na zamówienie

Meble na zamówienie można dostać od wielu producentów, oraz od prywatnych wykonawców, tworzących niestandardowe elementy umeblowania na życzenie. Podczas gdy znani producenci mebli, zazwyczaj współpracujący z dużymi sieciami meblowymi wykonują umeblowanie na zamówienie, zwykle umożliwiają stworzenie wariantu już istniejącego mebla ze sprzedawanej serii. Prywatni stolarze i wykonawcy mebli, natomiast, tworzą dowolne projekty na zamówienie klienta.

Najbardziej unikalne meble tworzone na zamówienie

meble na wymiarW ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się meble tworzone całkowicie na zamówienie, mające elementy wykonane z żywicy. Podczas gdy większości osób może wydawać się iż takie meble nie są zbyt trwałe, lub też nie wyglądają dostatecznie imponująco, meble na wymiar z żywicy często okazują się najbardziej zauważalnym, i najbardziej imponującym elementem wystroju dowolnego pomieszczenia. Bardzo popularną odmianą takich mebli są szafki czy komody posiadające drzwi z żywicy z dodatkowym podświetleniem. Żywiczne drzwi, boczne ściany lub też nawet i blaty szafek czy stołów mogą być stworzone w bardzo odmienny sposób, choć najczęstszym i najbardziej poszukiwanym wariantem są drzwi i elementy posiadające kwiaty lub inne elementy dekoracyjne zatopione w żywicy. W podobny sposób tworzone są stoły, które niejednokrotnie upodabniane są do zdjęć rzek widzianych z lotu ptaka. Do ich wykonania stosowana jest żywica o najwyższym poziomie odporności na zarysowanie czy mechaniczne uszkodzenie, więc każdy tak wykonany mebel jest całkowicie funkcjonalny, i może być nie tylko ozdobą domu, ale również i częścią jego wyposażenia będącą w ciągłym użytku. Jak w przypadku wszystkich mebli tworzonych na zamówienie, cena mebli z elementami stworzonymi z żywicy zależna jest głównie od złożoności projektu, wymiarów, oraz zastosowania owego mebla.

Stoły czy szafki, które mają być użytkowym elementem wyposażenia pokoju muszą być wykonane ze znacznie trwalszych materiałów niż czysto ozdobne części wystroju, a przez to bywają droższe, choć ich unikalne wykonanie i wygląd natychmiast zwracający uwagę w zupełności usprawiedliwiają często dość znaczne ceny. Dla osób szukających nietypowego, przyciągającego wzrok uzupełnienia wystroju salonu czy pokoju będzie to idealny dodatek.