Przejdź do treści

Niezawodne wagi taśmociągowe

Taśmociągi są powszechnie obecne szczególnie w przemyśle zajmującym się materiałami sypkimi, kruszcem, minerałami etc. Częste jest mylenie taśmociągów z przenośnikami taśmowymi. Faktem jest, że mają ze sobą wiele wspólnego, ale wyrażenia te nie są synonimiczne. Przenośnik taśmowy jest urządzeniem o charakterze ciągłym, używanym w składowiskach, magazynach, placach budów, kopalniach kruszców oraz liniach produkcyjnych. Częstym zastosowaniem jest transport materiałów sypkich lub drobnych. Taśmociąg zaś to nic innego jak kilka lub nawet kilkanaście przenośników połączonych ze sobą szeregowo. Pojedynczy przenośnik może mieć długość nawet 20 km, a cały taśmociąg ponad 100 km. 

Przemysłowe wagi wysokiej jakości

wagi taśmociągowe przemysłoweJako ciekawostkę warto dodać, że najdłuższy taśmociąg na świecie znajduje się na Saharze i przenosi skały fosforowe. Jest tak długi, że widać go na zdjęciach satelitarnych jako długą linię. Co prawda, nasza firma jeszcze nie zajmowała się tak długimi taśmociągami, jednak z chęcią zajmiemy się zaopatrzeniem przedsiębiorstw w wagi taśmociągowe przemysłowe. Jesteśmy przekonani o ich wysokiej jakości. Wagi przemysłowe opierają się głównie na wykorzystaniu tak zwanych czujników tensometrycznych. Jest to swego rodzaju serce wag, mające za zadanie przesyłać dane oraz informacje na temat ciężaru, a także prędkości przemieszczania się przenoszonego na taśmie towaru. Sygnał z wcześniej wspomnianych czujników przekazywany jest do miernika wagowego przeliczającego ciężar. Instalacja tego typu urządzenia odbywa się poprzez zamianę standardowych rolek taśmociągu na takie, które są wyposażone w odpowiedni osprzęt. Waga dynamiczna tego typu posiada odpowiednio skonstruowany pomost, który wspierany jest w czujniki tensometryczne i detektor prędkości taśmy. Po odpowiednim połączeniu współpracuje on z miernikiem zwanym integratorem. Wieloletnie doświadczenie naszej firmy w zakresie produkcji wag przemysłowych pozwoliło na precyzyjne konstruowanie układów mechanicznych oraz elektronicznych. Pozwala nam to na tworzenie wag wysokiej jakości, idealnie spełniających swoje zadania. Jesteśmy przekonani, że wagi firmy Kalisto dokonują pomiarów w wyjątkowo efektywny i precyzyjny sposób.

Jesteśmy przekonani, że nasza specjalistyczna oferta z pewnością Państwa usatysfakcjonuje. Mamy nadzieję, że produkty, które posiadamy, będą spełniać swoje zadania zgodnie z Państwa wymaganiami. Nasze wysokiej jakości wagi taśmociągowe dzięki odpowiednio wysokiej trwałości, z jaką je wytwarzamy, będą wyjątkowo długo służyć precyzyjnym ważeniem towarów. Poza wagami tego typu, mamy również inne ich rodzaje. Z pewnością znajdą Państwo produkt spełniający wszelkie Państwa oczekiwania. Ponadto nasz zespół ekspertów chętnie doradzi w doborze odpowiedniego urządzenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu.