Przejdź do treści

Nowoczesna taśma LED

 

Taśmy LED były jednym z najlepszych i najtańszych zamienników dla starych lamp jarzeniowych od czasu ich wprowadzenia do sprzedaży. Były bowiem nie tylko o wiele wytrzymalsze, zapewniały lepsze oświetlenie wybranej powierzchni, ale również nie wymagały zbyt wiele pracy by założyć je w miejscu. Jednak pierwsze modele które zostały wypuszczone na rynek nie należały do tak dobrych jak te sprzedawane obecnie, dlatego zalecano ich wymianę już po kilku latach.

Nowoczesne taśmy LED od renomowanego producenta

taśma led - producentTaśmy które wykorzystywaliśmy do oświetlenia głównego holu biurowca w dalszym ciągu spełniały swoje zadanie, aczkolwiek coraz częściej było w nich widać efekty zużycia, więc by zapobiec jakimkolwiek usterkom, zdecydowaliśmy się je wymienić na nowsze i lepsze odmiany, które od niedawna coraz częściej pojawiały się w sprzedaży. Najlepszym wyborem wydała nam się wodoodporna taśma LED – producent zapewniał iż izolacja owej taśmy pozwalała na wykorzystanie jej nawet pod wodą, do głębokości około dziesięciu metrów. Podczas gdy nie zamierzaliśmy w taki sposób używać naszych taśm, izolacja okazywała się przydatna w razie bardzo wilgotnych dni, podczas których urządzenia elektryczne bardzo łatwo mogły ulec uszkodzeniom. Diody taśm posiadały dość przeciętne natężenie światła, a ich kolor był neutralny, więc nie zaburzały wystroju wnętrza w którym były stosowane, choć bardzo dobrze je oświetlały i mogły być używane niemal w dowolnym miejscu z tak samo dobrym efektem. Dzięki taśmie klejącej ze szczególnie mocnym spoiwem, która stanowiła spodnią część taśmy LED, zakładanie ich było bardzo łatwe na dowolnej powierzchni, niezależnie od tego czy była to ściana, drewniane elementy mebli czy też plastik.

Spoiwo również nie miało tendencji do słabnięcia i samoczynnego odklejania, jak w większości tanich taśm o dość przeciętnej jakości. Ich długość nie grała zbyt dużej roli podczas zakupu, bo nawet o wiele za długie taśmy można było bardzo łatwo dociąć do wymaganego wymiaru bez obawy o uszkodzenia, a pozostała część taśmy równie łatwo mogła posłużyć za element zapasowy w razie potrzeby. Wielką zaletą taśm LED była ich energooszczędność, dzięki której generowały o wiele niższe koszty zużycia energii elektrycznej niż jakikolwiek inny rodzaj oświetlenia.