Przejdź do treści

Nowoczesny kask ochronny

Najzwyklejsze kaski ochronne często powodowały mnóstwo problemów z używaniem różnego sprzętu ochronnego, zwłaszcza słuchawek czy masek przeciwchemicznych. Nie były to najwygodniejsze kaski, dlatego postanowiliśmy je wymienić na nowoczesne wersje, znacznie lepiej sprawdzające się w warunkach w jakich pracowaliśmy.

Najwygodniejsze kaski do pracy

kask 3m peltorCoraz więcej nowoczesnych kasków ochronnych wzoruje się na kaskach wojskowych czy ratowniczych, gdyż takowe są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również i komfortowe, umożliwiając zastosowanie najróżniejszego rodzaju masek ochronnych, gogli czy okularów, oraz ochrony uszu. Takim kaskiem jest nowoczesny kask 3M Peltor, który od dłuższego czasu uważany jest za jeden z najlepszych kasków dla profesjonalistów, szukających najlepszego sposobu na ochronę głowy. Kask ten chroni przed większością zagrożeń na stanowisku pracy, uderzeniami, odpryskami obrabianych materiałów i podobnymi fizycznymi obrażeniami. Nie jest on jednak tak niewygodny jak zwykły plastikowy kask, gdyż posiada wygodny fasunek z przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego w miejscu niewygodnego i niejednokrotnie drażniącego paska z plastiku. Najważniejszą jego cechą i zaletą jest jednak budowa.

Nie jest on już wzorowany na kaskach strażackich starego typu, które były z kolei modelowane na niemal antyczne już hełmy wojskowe z początku wieku, a na nowoczesnych kaskach wojskowych, pozwalających na komfortowe używanie wyposażenia ochronnego, masek, nauszników czy wszystkich innych wymaganych elementów ekwipunku pracowniczego.  Nie są to szczególnie drogie kaski, więc mogą zastąpić w zupełności najtańsze kaski z plastiku, powoli przestające spełniać wymagania pracowników. W razie potrzeby są jednak bardzo dobrym wyposażeniem specjalistycznym.