Przejdź do treści

Obecnie do Włoch najlepiej dojechać busem

Komu marzy się dzisiaj zimowy urlop we włoskich kurortach narciarskich ten powinien sobie dobrze przemyśleć jak do tego kraju dotrzeć tanio i bezpiecznie. Dojazd do Włoch własnym samochodem może kosztować całkiem sporo, a skorzystanie z samolotu wiąże się z koniecznością dotarcia z lotniska do celu swojej podróży. Jest inne i lepsze rozwiązanie.

Codzienne kursy busów do Włoch

busy polska włochySpędzenie urlopu w kraju położonym na południu Europy może być dzisiaj trochę utrudnione ze względu na to, że cały kontynent walczy z pandemią koronawirusa. I prawdę powiedziawszy to podróż samolotem do Włoch jest dzisiaj bardzo nieopłacalna. Ceny biletów lotniczych mocno wzrosły, a na lotniskach tłoczy się sporo ludzi. Podróż własnym samochodem to też niekoniecznie dobry pomysł, bo trasa do Włoch liczy sobie około dwóch tysięcy kilometrów, a ceny paliw po drodze są naprawdę wysokie. Tymczasem codziennie z wielu polskich miast wyjeżdżają regularne busy Polska Włochy, którymi przejazd kosztuje kilkaset złotych. Na pewno koszt takiej podróży jest niższy niż cena biletu na samolot. Poza tym w busach podróżuje maksymalnie dziewięć osób, więc nawet pod względem wirusów taka podróż jest o wiele bezpieczniejsza, aniżeli odwiedzenie zatłoczonego lotniska. Busa do Włoch można zamówić nawet pod konkretny adres, dzięki czemu zajedziemy bezpośrednio na miejsce, w którym planujemy spędzić swój urlop. Warto przemyśleć ten sposób podróży.

Urlop za granicą jest dzisiaj jak najbardziej możliwy, chociaż podróżowanie po Europie jest mocno utrudnione. Bilety lotnicze bardzo podrożały – podobnie jak ceny paliw w większości europejskich krajów. Sposobem na możliwie najtańsze dotarcie na urlop do Włoch jest skorzystanie z oferty przewoźników, którzy oferują kursy busami z polskich miast do miast położonych właśnie we Włoszech.