Przejdź do treści

Obowiązkowe wyposażenie każdego początkującego jeźdźca

Przygodę z jeździectwem trzeba w pierwszej kolejności zacząć od kompleksowych zakupów. Uprawianie tej dyscypliny sportowej wiąże się z należytym ubiorem i nie można tego pominąć. Odpowiedni ubiór jest szczególnie istotny w sytuacji, kiedy będziemy chcieli uprawiać jeździectwo regularnie i w przyszłości wziąć udział w prestiżowych konkursach. Jak zatem należy skompletować swój strój do trenowania jeździectwa?

Kupno stylowego fraku jeździeckiego

stylowy frak jeździecki damskiZaczynając od kompletowania swojego stroju do trenowania jeździectwa warto zacząć od odzieży. W tym wypadku najważniejszym elementem stroju każdego początkującego jeźdźca będzie stylowy frak. Ten element stroju nie ma jednak charakteru wyłącznie reprezentacyjnego, a przyda się nam również jako ochrona przed złą pogodą lub nawet zranieniem podczas jazdy. Fraki te są wykonane z niebywale trwałego materiału, który dodatkowo jest wodoodporny. Taki materiał będzie dobrze znosił złą pogodę i chronił nas przed padającym deszczem. Fraki te dzięki solidnemu materiałowi mogą nas również uchronić przed otarciami w czasie jazdy. W końcu niejednokrotnie może zdarzyć się sytuacja, że podczas jazdy zahaczymy o gałęzie. W przypadku kobiet stylowy frak jeździecki damski będzie różnił się w swojej budowie. Fraki jeździeckie dla kobiet są tak zaprojektowane, że znacznie bardziej podkreślają ich sylwetkę. Każdy taki frak będzie miał wcięcie w talii i z reguły rozmiar będzie adekwatnie mniejszy. Ceny takich fraków oscylują w okolicy kilkuset złotych. Najlepiej ofertę sprawdzić w internecie, gdzie będziemy mogli porównać ceny wybranych fraków na popularnych portalach aukcyjnych. Trzeba jednak pamiętać, że zamawiając taki frak przez internet będziemy musieli również doliczyć koszty związane z przesyłką. W przeciągu dwóch dni taki frak powinien nam zostać błyskawicznie doręczony pod wskazany przez nas adres.

Każdego roku coraz więcej kobiet zaczyna trenować jeździectwo. Sport ten staje się popularni również u pań i z tego powodu coraz więcej sklepów sportowych produkuje specjalnie dla nich odzież. Najlepszym miejscem do zrobienia takich kompleksowych zakupów jest wspomniany wcześniej sklep sportowy lub jeździecki. Dobrym miejscem jest również internet, gdzie obecnie często jest prowadzona taka sprzedaż.