Przejdź do treści

Odzyskałem dane ze starego komputera

Jakiś czas temu robiłem porządki na strychu. Tak mnie jakoś wzięło na sprzątanie – chyba przez to, że na dworze zaczęło się robić wiosennie i pojawiły się pierwsze mocniejsze promienie słońca. W każdym razie dokładnie wysprzątałem strych i znalazłem na nim swój pierwszy komputer. Model sprzed prawie trzech dekad, ale na tamte czasy to był sprzęt pierwsza klasa. Zupełnie o nim zapomniałem, ale jak go znalazłem to postanowiłem go reaktywować.

Za wszelką cenę postanowiłem odzyskać dane

odzysk danych w warszawieMoje próby uruchomienia prawie trzydziestoletniego komputera spełzły na niczym. Niby się uruchamiał, ale system nawet się nie odpalił. Byłem bardzo ciekawy tego co było na tym komputerze, bo kiedy go dostałem to miałem kilkanaście lat. Pamiętałem jedynie, że na tym komputerze miałem jakieś szkolne prace i ulubione w tamtych czasach gry w piłkę nożną. Postanowiłem dowiedzieć się czy można odzyskać jakoś zapisane na tym wiekowym dysku twardym dane. Wiedziałem, że istnieją firmy informatyczne, które oferują odzysk danych w Warszawie i od razu postanowiłem się tym tematem zainteresować. Pojechałem z całym komputerem do wybranej firmy odzyskującej dane i okazało się, że w przypadku mojego starego komputera nie będzie z tym żadnego problemu. Dysk twardy miał oczywiście śmieszną jak na dzisiejsze czasy pojemność. Cały zapis danych otrzymałem na płycie cd w kolejnym dniu. Muszę przyznać, że moje szkolne wypracowania zrobiły na mnie duże wrażenie. Udało mi się też odpalić moje stare gry na moim obecnym laptopie, bo wykorzystałem w tym celu jakiś emulator. Fajnie tak powspominać dawne czasy, a zapiski na starym komputerze bardzo w tym pomagają. Teraz wiem też, że dane z każdego rodzaju nośnika pamięci można z łatwością odzyskać. Przywrócenie wspomnień z dzieciństwa kosztowało mnie całe sto złotych, więc było naprawdę warto.

Robiąc porządki na strychu można znaleźć wiele ciekawych rzeczy z dzieciństwa. Ja znalazłem stary komputer, z którego udało mi się odzyskać dane. To nie były zwykłe dane tylko kawał mojej historii. Gry z przed trzech dekad dzisiaj wyglądają bardzo śmiesznie. Podobnie jak moje wypracowania z podstawówki. Dobrze, że trafiłem na skutecznych informatyków, którzy błyskawicznie i bardzo tanio odzyskali moje dane z mojego starego komputera.