Przejdź do treści

Okna dachowe z PCV

W nowoczesnych budownictwach musimy mieć nowoczesne rozwiązania. Do takich należą także najwyższej klasy drzwi oraz okna. Tym bardziej jeśli mieszkamy w domu jedno rodzinnym to musimy mieć dom zabezpieczony przed ewentualnym włamaniem i kradzieżą. Osoby mieszkające przy ruchliwych ulicach powinny mieć okna zabezpieczone przed hałasem. Na szczęście okna wykonane z PCV są bardzo mocne i szczelne.

Dachowe okna w standardowym wymiarze

nowoczesne okno dachowe pcv 78x118Dobrej jakości oraz nowoczesne okno dachowe PCV 78×118 to koszt kilkuset złotych. Zdecydowanie PVC-U jest najpopularniejszym materiałem do produkcji okien w naszym kraju i to właśnie takie okna są najczęściej kupowane. Doskonały stosunek ceny do bardzo dobrych właściwości izolacyjnych sprawiają, że okna z PVC-U są najczęściej oferowane przez sprzedawców w salonach z oknami oraz marketach z takim zaopatrzeniem. Okna w kolorze białym często są wybierane z powodu koloru pasującego do każdego wnętrza. W nowoczesnych oknach mamy system okienny zgodny z wymaganiami budownictwa pasywnego o doskonałym współczynniku przenikania ciepła dla ramy Uf. Każdy system wyposażony jest w uszczelkę środkową z trzema obwodowymi płaszczyznami uszczelnienia. Takie rozwiązanie zapewnia skuteczną ochronę przed wiatrem, deszczem, śniegiem i ogólnie zimnem. W lato natomiast do pomieszczenia wlatuje mniej nagrzanego powietrza. Przy oknach należy zwrócić uwagę na zabudowę. Zwiększona głębokość zabudowy gwarantuje bezpieczeństwo i ochronę przed włamaniem i kradzieżą. Większe salony z oknami oferują swoim klientom możliwość stworzenia okna na zamówienie. To znaczy, że jeśli mamy małe okno dachowe o kształcie okrągłym to także możemy mieć zrobione fajne okno z PCV. Im mniej standardowy kolor oraz wymiar okna tym cena często jest wyższa.

Zakup okien nie jest tanim wydatkiem. Jednakże jeśli budujemy dom to liczymy się z wydatkami i nie kupujemy najtańszych okien. Jest to inwestycja na lata. Im droższe oraz lepsze okna kupimy tym zakup będzie szybciej zwrócony. Dotyczy to przede wszystkim okien szczelnych, które są energooszczędne. Warto udać się do salonu z oknami, które mają w ofercie okna polskich producentów. Zakup okien dachowych jak i zwykłych musi być przemyślany. Inne okna wybierzemy do bloku, a inne do domku letniskowego.