Przejdź do treści

Orurowanie do samochodów od Suzuki

Japońskie samochody, przede wszystkim ze stajni Suzuki, są bodaj najpopularniejszymi pojazdami rajdowymi na trasach terenowych. Są one bowiem łatwe do modyfikacji, tanie w utrzymaniu i mają fabrycznie dobre osiągi, proste do podniesienia za pomocą firmowych podzespołów. Nie są jednak tak wytrzymałe jak pojazdy terenowe, dlatego też modyfikacje podnoszące wytrzymałość są w nich najczęściej instalowane w pierwszej kolejności.

Wzmocnione ramy do samochodów marki Suzuki

orurowanie suzukiInstalacja orurowania do samochodu nie jest jednak prosta, zwłaszcza jeśli konstrukcja samochodu nie pozwala na rozbudowanie ramy pod karoserią, dlatego też wielu producentów samochodowych zaczęło wprowadzać do sprzedaży oryginalne, firmowe orurowanie do konkretnych modeli. Jedną z takich firmowych modyfikacji jest orurowanie Suzuki do konkretnych modeli i iteracji samochodów, głównie tych które służą do jazdy terenowej lub rajdów. Firmowe orurowanie, niezależnie od rodzaju, ma ogromną przewagę nad modyfikacjami warsztatowymi, przede wszystkim ze względu na idealne dopasowanie do konstrukcji pojazdu do którego jest przeznaczone. Instalacja takiego orurowania jest więc bardzo prosta, i zajmuje o wiele mniej czasu niż montaż modyfikacji niefirmowych. W większości przypadków nie jest również wymagana przeróbka karoserii czy nadwozia, gdyż rama skonstruowana jest w taki sposób, by osłaniać wnętrze samochodu aczkolwiek nie wychodzić poza jego wymiary, jak ma to miejsce w przypadku wielu modyfikacji amatorskich.

Firmowe orurowanie jest również trwalsze, gdyż wykonywane jest najczęściej w całości, w przeciwieństwie do konstrukcji warsztatowych, spawanych ze stalowych rur. Salony Suzuki coraz częściej oferują montaż orurowania do samochodów sportowych jako jedną z podstawowych usług tuningu.