Przejdź do treści

Pismo święte dla najmłodszych

 

Osoby wierzące doskonale wiedzą, że rozwijanie duchowości należy zacząć już od najmłodszych lat. Dzieci, które na co dzień obcują z wiarą, chętniej zgłębiają ją w późniejszym życiu. Dlatego właśnie wielu rodziców zachęca swoje pociechy do wizyt w kościele i udziału w nabożeństwach. Wiele z nich, jak na przykład Roraty czy popularne „majówki”, są przygotowane tak, by były atrakcyjne dla dzieci.

Biblia w formie komiksu dla dzieci

komiksowa biblia dla najmłodszychŻadne nabożeństwa czy Msze święte nie mogą obejść się bez czytania fragmentów Pisma Świętego. Tę część Mszy nazywa się liturgią słowa. Podczas niej wierni zgromadzeni w świątyni mogą posłuchać przewidzianych na dany dzień czytań ze Starego i Nowego Testamentu, a także fragmentu Ewangelii. Wiele osób czyta Pismo święte także w domu. Jest to dobra lektura dla osoby dorosłej, jednak dziecko nie zawsze jest w stanie zrozumieć zawiły język i liczne alegorie. Dlatego jeśli chcemy zachęcić nasze pociechy do poznawania biblijnych historii, możemy zaproponować im nieco inną formę obcowania z Pismem świętym. Komiksowa Biblia dla najmłodszych sprawdzi się tutaj idealnie. Możemy zakupić tego typu pozycję wydawniczą w księgarniach katolickich, prowadzonych przez wspólnoty zakonne i księży. Biblię w formie komiksowej możemy też znaleźć w sklepach z dewocjonaliami,  a także w internecie. Jest to doskonały pomysł na zaznajomienie dzieci z historiami biblijnymi. Z pewnością naszym pociechom dużo łatwiej będzie zaprzyjaźnić się z biblijnymi postaciami, a w przyszłości chętniej sięgną po Pismo Święte. Komiksowa Biblia w kolorowym wydaniu może być również ciekawym prezentem dla dziecka z okazji przyjęcia sakramentu chrztu świętego lub pierwszej komunii. Jeśli pragniemy, by kilkulatek chętniej sięgał po religijne lektury, Biblia z obrazkami może go do tego zachęcić i rozbudzić ciekawość dziecka, które otworzy się na sprawy wiary.

Każdy wierzący i praktykujący rodzic chce, by jego dzieci szły w jego ślady i poprzez udział w nabożeństwach zbliżały się do Boga. Jednym z pomysłów, jak rozbudzić w dziecku religijność, jest podarowanie mu Biblii w formie komiksu. Atrakcyjna, znana formuła i kolorowe obrazki sprawią, że kilkulatek chętniej będzie sięgał po biblijne historie, które poprzez lekturę staną mu się bliskie.