Przejdź do treści

Płytki podłogowe uznanych producentów

Istnieje wiele miejsc w naszym domu, gdzie możemy położyć płytki ceramiczne. Jednak wiele z nich różni się od siebie nie tylko wzornictwem,ale także właściwościami użytkowymi. Do najbardziej popularnych typów płytek ceramicznych zaliczymy przede wszystkim typy ścienne oraz podłogowe. Te drugie muszą być niezwykle trwałe, gdyż to na nich ustawiamy meble, a także poruszamy się. Jakie typy płytek możemy spotkać w ofercie producentów?

Płytki podłogowe oraz ścienne i ich trwałość

płytki końskie michelleMnogość modeli płytek podłogowych jest spowodowana faktem, iż mogą one poprzez swoje niebanalne wzornictwo oraz fakturę, dodać charakterystycznego sznytu pomieszczeniu łazienkowemu czy kuchni. Dzięki temu, że płytki uznanych producentów (na przykład płytki Końskie Michelle) mogą być wykorzystywane do wielu wnętrz, idealnie nadają się do wyłożenia nimi pomieszczeń utrzymanych w różnych stylach. Producenci wielu płytek ściennych wprowadzają do swojego katalogu płytki, które są utrzymane na przykład w konwencji kolorystycznej, opartej na przykład na kolorze czarno białym. W wielu przypadkach tego typu połączenie jest niezwykle pożądane wówczas, gdy w pomieszczeniu znajduje się umeblowanie, które również jest czarno-białe. Tego typu kolorystyka płytek jest nie tylko niebanalna, ale także przykuwa uwagę, oraz może być używana do podkreślenia niebanalności stylu wnętrza. Płytki tego typu mogą być używane nie tylko w kuchni czy łazience. Wiele z nich jest także obecnych w pomieszczeniach gościnnych (na przykład salonie). Nowoczesne typy płytek ceramicznych mogą być zatem niezwykle stonowane kolorystycznie, co współgra z wystrojem salony, oraz przyczynia się do podtrzymania spokojnej tonacji kolorystycznej pokoju, która jest niezwykle pożądana w każdym wypadku. Wiele typów płytek jest układanych na ścianach frontowych salonu.

Płytki ceramiczne są nie tylko powszechnie używanym elementem użytkowym, ale mogą także stanowić na przykład nie zwykle ważny element, podtrzymujący ogólny rodzaj odcienia, dominującego w danym pomieszczeniu. Płytki ceramiczne już dawno przestały być tylko i wyłącznie kolejnym elementem użytkowym, a stały się integralnym elementem, który może być wykorzystywany do wprowadzania odpowiedniej tonacji kolorystycznej w domu lub mieszkaniu.