Przejdź do treści

Połączenia na linii Lublin-Holandia

 

Wiele osób kojarzy Holandia jedynie z zalegalizowaną marihuaną, którą kupić można w każdym coffee shopie. Jak wiadomo Holandia i Czechy są jedynymi państwami Europy, które tolerują marihuanę i jest on w nich całkowicie legalna. Inny znają Holandię z jej wiatraków, tulipanów, kanałów wodnych czy rowerów. Jednak zagorzali turyści dobrze wiedzą, że w Holandii są dziesiątki ciekawych atrakcji, które można oglądać godzinami. Które atrakcje najlepiej wybrać, żeby nie tracić zbędnego czasu? Wiele osób również pyta jak najtaniej dostać się do Holandii, w poniższej publikacji odpowiem na te pytania. 

Czym dojechać z Lublina do Holandii?

busy lublin holandiaDo jednych z najciekawszych atrakcji Holandii należą jej muzea, których są dziesiątki. Najwięcej znajdę się jednak w jej stolicy i w Hadze. Najbardziej popularnym muzeum jest Rijksmuzeum, znajdują się tam działa takich osobistości jak Rembrandt i jego słynne dzieło „Nocna Straż”.  Drugim najczęściej odwiedzanym przez turystów muzeum jest muzeum Van Gogha. W Hadze najważniejszym Muzeum jest Mauritshuis, w którym zobaczyć można „Dziewczynę z Perłą” autorstwa Jana Veermera. Do innych muzeów klasy światowej należą: muzeum Teeylers w Haarlemie, muzeum antycznego świata w Lejdzie, muzeum Boijmans Van Beuningen w Rotterdamie. Holandia posiada również wiele wiatraków, według ostrożnych szacunków W najlepszym czasie, znajdowało się tam 10000 wiatraków, na chwilę obecną ta liczba wynosi 1200. Te i wiele innych atrakcji, powodują, że DO Holandii każdego roku przyjeżdża 16 milionów przyjezdnych. Jaki jednak wybrać środek transportu, żeby się do niej dostać. Jeżeli zależy nam na taniej podróży, bezsprzecznie powinniśmy wybrać przejazd busem. Najwięcej połączeń, jeździ z miejscowości Lublin. Żeby dowiedzieć się więcej informacji, należy wpisać w przeglądarce frazę o treści tanie busy Lublin-Holandia. Oczywiście jazda busem nie jest tak komfortowa jak przejazd np. Samolotem czy własnym autem, jest to jednak działanie niskobudżetowe.

Przed wyjazdem w tego typu podróż, nie możemy zapomnieć o kilku niezbędnych rzeczach. Pierwsza jest parasolka, ponieważ Holandia jest dość deszczowy regionem. Kolejna rzeczą o której musimy pamiętać jest wymiana pieniędzy z waluty polskiej na euro. Inna, najważniejsza rzeczą jest wykupienie zagranicznego ubezpieczenia. W przypadku ewentualnego wypadku za granicą, nie będziemy musieli zapłacić całkowitych kosztów leczenia, tylko ich nieduża część.