Przejdź do treści

Polecana florystka w Białymstoku

Poszukując idealnego bukietu, który chcemy podarować bliskiej osobie, zazwyczaj stawiamy na doświadczenie oraz doradztwo pracowników kwiaciarni. Mowa tutaj szczególnie o osobach, które nie do końca znają się na kwiatach czy obowiązujących trendach. Jednak nie powinniśmy tak w 100% ufać florystom – najlepiej przedstawić im własne oczekiwania czy powiedzieć, jakie rodzaje kwiatów oraz kolory lubi dana osoba, aby florystka dopasowała bukiet do określonych preferencji. 

Doświadczona florystka z Białegostoku

białystok - florystkaNajlepiej wcześniej, zanim udamy się do określonej kwiaciarni, zapoznać się z opiniami klientów korzystających z usług wybranego punktu. Obecnie w dobie internetu zdecydowana większość punktów florystycznych posiada także własną stronę internetową lub profil w mediach społecznościowych, gdzie przedstawiane są przykładowe realizacje bukietów, boxów czy innych kwiatowych aranżacji. Sporym wyborem wśród dostępnych kwiaciarni może pochwalić się Białystok – florystka z doświadczeniem i talentem jest tam dostępna niemal na każdym rogu ulicy! Bardzo często kwiaciarnie umożliwiają złożenie wcześniejszego zamówienia, dokładnie określając czy pokazując inspiracje bukietów, które interesują danego klienta. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu, nie czekając w kolejce oraz na wykonanie bukietu. Z drugiej strony dla osób, które przypomniały sobie w ostatniej chwili o ważnym jubileuszu czy święcie, w wielu punktach dostępne są wcześniej przygotowane wiązanki w różnych kolorach, stylach i rozmiarach. Każdy klient z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Należy jednak dobrze przemyśleć rodzaj wybieranych kwiatów, ponieważ niektóre gatunki są zarezerwowane na przykład jedynie do wiązanek pogrzebowych czy bukietów ślubnych.

Jeśli chodzi o cenę bukietu to wszystko jest zależne od rodzaju wybranych kwiatów – można wykonać piękny, pełny bukiet z licznych świeżych kwiatów i zapłacić niewiele lub dostać niezbyt estetycznie prezentujący się bukiet z kilku gatunków roślin, za który zapłacimy niemałą sumę. Warto więc dopytać florystę o ceny poszczególnych kwiatów i zdecydować czy ważniejszy jest konkretny gatunek czy może ilość wykorzystanych roślin oraz lepszy efekt wizualny dla obdarowanej osoby. Ceny zależą również od sezonowości i dostępności kwiatów.