Przejdź do treści

Polecana kasa dla adwokata

Na rynku znajdziemy przede wszystkim dwa rodzaje urządzeń fiskalnych, które nabywają firmy handlowe i usługowe. Są to kasy fiskalne, które działają samodzielnie oraz drukarki fiskalne wymagające stałego połączenia z programem do sprzedaży.

Jakie funkcje posiada kasa fiskalna?

kasy fiskalne adwokaciWybór kasy fiskalnej powinien być podyktowany rodzajem i specyfiką działalności. Inny model będzie się sprawdzał w restauracji, salonie kosmetycznym, zakładzie fryzjerskim czy w firmie budowlanej. Liczy się nie tylko system w jakim ona pracuje, ale także parametry techniczne i rozmiary. Kasy fiskalne adwokaci, lekarze, kosmetyczki czy  budowlańcy przeważnie wybierają mobilne, ponieważ można  nich korzystać w dowolnym miejscu. Przeważnie mają kompaktowe rozmiary i niewiele ważą, zatem idealnie się sprawdzą w małych punktach usługowych. Radcy prawni, podobnie jak kosmetyczki, budowlańcy czy fryzjerzy muszą zakupić kasę fiskalną online, gdyż wymaga tego od nich stosowna ustawa.  Ten model kasy jako jedyny umożliwia zdalne łączenie się z Centralnym Repozytorium Kas, które jest prowadzone w celu  tworzenia bazy danych na temat sprzedaży poszczególnych przedsiębiorców. W momencie zakupu kasy, dokonuje się jej konfiguracji, gdzie ustala się jakie jakie dokładnie raporty fiskalne mają być automatycznie przesyłane do Centralnego Repozytorium Kas. Przeważnie są to dobowe raporty fiskalne. Kasy online można kupić w wersji stacjonarnej i mobilnej w większości sklepów z urządzeniami fiskalnymi, ale najtaniej je znajdziemy w sieci.

Kasę fiskalną kupimy już za niecałe tysiąc złotych, ale również za kilka tysięcy złotych, ponieważ różnią się one producentem, ilością funkcji czy modelem. Po zakupie trzeba pamiętać o obowiązkowych przeglądach technicznych przynajmniej co dwa lata.