Przejdź do treści

Polecana poduszka antywstrząsowa

Rozwój dziecka przebiega bardzo dynamicznie, co ma swoje wady i zalety. Jeżeli wystąpi jakąś dysfunkcja, to łatwo i szybko będzie można ją skorygować. Szczególnie się to odnosi do kości czaszki, która stale się powiększa.

Do czego służą poduszki antywstrząsowe?

poduszka antywstrząsowa minkyZ pewnością każde dziecko ma pościel w łóżeczku, a także w wózku, gdyż są niezbędnym okryciem. W łóżeczku przeważnie pościel jest nieco większa, a co najważniejsze poduszka jest w kształcie prostokąta i jest płaska. Na takiej poduszce maluch może bezpiecznie siać przez pierwsze lata życia. Natomiast w wózku powinna ona być nieco inna, gdyż w tajcie jazdy występują wstrząsy, które uniemożliwiają stabilne trzymanie główki maluchowi. Pościel do wózka przeważnie zawiera mniejszą poduszkę, która lepiej podpiera główkę w trakcie jazdy. Przeważnie jest to poduszka antywstrząsowa minky, która z jednej strony ma miękka bawełnę, a z drugiej jest przyjemny w dotyku polar. Co najważniejsze, poduszka ma kształt motylka i posiada antyalergiczne wypełnienie w postaci silikonowych kuleczek, które świetnie się dostosowują do kształtu główki. Motylek jest w taki sposób wyprofilowany, aby zapewnić doskonałe podparcie główki i ochronę jej przed wstrząsami. Taka poduszka jest przede wszystkim bezpieczna i przeznaczona dla dzieci od urodzenia aż do momentu kiedy będą siedzieć. Jej rozmiar idealnie pasuje do głębokiego wózka, ale także fotelika samochodowego. W wielu sklepach z artykułami dla niemowląt można je kupić oddzielnie bez kołderki.

Jeżeli chcemy zabezpieczyć główkę dziecka przez niekontrolowanymi wstrząsami w trakcie jazdy wózkiem, to najlepiej położyć malucha na poduszce antywstrząsowej w kształcie motylka. Posiada ona wszystkie ważne atesty i certyfikaty, dlatego można ją bezpiecznie używać.