Przejdź do treści

Polecany adwokat z Wrocławia

Od jakiegoś czasu nie układa mi się w małżeństwie. Odnoszę wrażenie, że mąż mnie zdradza. Nie wraca na noce do domu, ukrywa telefon komórkowy. Mam już dosyć takiej sytuacji, dlatego planuję wziąć separację małżeńską. Nie chcę brać rozwodu, ponieważ jeszcze kocham męża. Jestem w stanie wybaczyć mu zdradę, jeśli przysięgnie, że to już się więcej nie powtórzy. Chcę jednak pokazać mu, że może mnie stracić na zawsze, jak nie zmieni postępowania.

Niezawodni adwokaci od prawa cywilnego z Wrocławia

adwokat rodzinny wrocławMuszę znaleźć dobrego adwokata z Wrocławia, który specjalizuje się w prawie rodzinnym. Mam to szczęście, że we Wrocławiu nie brakuje kancelarii prawnych. Naliczyłam, że jest ich aż trzydzieści. Nie każdy adwokat jednak zajmuje się sprawami cywilnymi, niektórzy świadczą usługi tylko w zakresie prawa karnego lub administracyjnego. Znalezienie adwokata od prawa rodzinnego może wcale nie być takie proste. Na początek poczytam komentarze na forum internetowym, aby zaczerpnąć informacji na temat jakości świadczonych usług przez kancelarie prawne. Jeden z adwokatów jest w szczególności polecany, a do tego specjalizuje się w prawie rodzinnym. Muszę znaleźć jego numer telefonu w wyszukiwarce internetowej. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: ,,dobry adwokat rodzinny Wrocław i okolice”. Mam już numer telefonu, więc zaraz umówię się na spotkanie. Jak się okazało, jestem umówiona na środę. Adwokat powiedział, że sporządzi wniosek do sądu o separację formalną. Muszę wziąć ze sobą takie dokumenty jak akt urodzenia i skrócony akt małżeństwa. Koszt wizyty wyniesie mnie dwieście złotych, co jest dosyć niską ceną w porównaniu z usługami innych kancelarii. Adwokat uprzedził mnie o konsekwencjach prawnych wzięcia separacji, powiedział też o tym, iż muszę liczyć się z rozdzielnością małżeńską. Jestem na to przygotowana.

Jestem ciekawa jak zareaguje mój mąż, kiedy dowie się, jakie mam wobec niego zamiary. Być może odejdzie ode mnie albo wystraszy się i pójdzie po rozum do głowy. Adwokat powiedział mi, że będziemy żyć osobno i ja też mam prawo znaleźć sobie innego partnera. Separacja małżeńska wiąże się z prowadzeniem dwóch gospodarstw domowych i dzieleniem się obowiązkami wychowawczymi. Myślę, że mój mąż przerazi się tą perspektywą i wróci z podkulonym ogonem.