Przejdź do treści

Polskie świece zapachowe

Zazwyczaj kojarzymy świece zapachowe z sezonem jesienno-zimowym i paleniem intensywnych, często słodkich zapachów. Są to najczęściej wanilia czy cynamon, które w odbiorze są dość mocne. Jednak wiele osób zupełnie rezygnuje z palenia świec czy wosków w kominku w sezonie wiosenno-letnim, a całkiem niepotrzebnie. Na rynku znajdziemy ogrom zapachów, które idealnie sprawdzą się podczas cieplejszych pór roku.

O wiosennych świecach zapachowych

polskie świece sojoweNa sklepowych półkach lub też w sklepach internetowych z łatwością znajdziemy przyjemne świece zapachowe, które idealnie sprawdzą się na wiosnę lub lato. Te zapachy są oczywiście znacznie lżejsze niż zapachy jesienno-zimowe. Zazwyczaj mają one nuty owocowe, kwiatowe i cytrusowe. Wszystkie te zapachy pachną dość elegancko, nie są zbyt słodkie, mają orzeźwiającą nutę. Nie mogą one być zbyt ciężkie, by były idealne na sezon letni. Poza zapachem warto skupić się na marce produkującej dane świece. Warto wybierać polskie świece sojowe, z kilku powodów. Po pierwsze wspieramy w ten sposób polską markę. Po drugie, mamy pewność, że nasze świece są ekologiczne i nie szkodzą środowisku. Świece sojowe możemy zakupić w sklepach internetowych lub w dobrych sklepach stacjonarnych sprzedających woski i świece różnych firm. Pamiętajmy, że nie musimy ograniczać się z paleniem świec zapachowych tylko do miesięcy zimowych i jesiennych, lecz możemy nadać naszemu domowi piękny zapach także latem.

Palenie wosków i świec zapachowych zimą ma w sobie coś wyjątkowego. Lecz nic nie szkodzi na przeszkodzie, by palić je również w lecie i na wiosnę, szczególnie na wiosnę, gdy nie jest jeszcze zbyt gorąco. Mogą to być zarówno świece sojowe, jak i tradycyjne. Bardzo fajny efekt dają świece z drewnianym, nieco grubszym knotem.