Przejdź do treści

Pompy cieczy w przemyśle

Konieczność transportu cieczy w zakładzie przemysłowym sprawia, że często wykorzystuje się do tego system automatycznych pomp, które w szczególności dobrze sprawdzają się zwłaszcza w systemach automatyki przemysłowej. Możliwość sterowania taką pompą przez układ automatyczny przynosi wiele korzyści. Nie bez znaczenia jest jednak w tym przypadku także jakość zastosowanych pomp.

Kluczowa jest solidność wykonania pompy przemysłowej

solidne pompy przemysłowePompa, służąca do transportu cieczy musi być odpowiednio dostosowana, co do swojej konstrukcji w stosunku do cieczy, jaką będzie transportować. Od tego zależą kształt łopatek pompy, materiał, z jakiego jest zbudowana, a także jej uszczelnienie. Trzeba także zadbać o odpowiednią wydajność pompy dostosowaną do zadania, jakie ma wykonać. W przypadku pomp przemysłowych istnieje jeszcze jeden aspekt, który pompa musi bezwzględnie uwzględniać. Chodzi o jej niezawodność. Niesprawdzone rozwiązania i kiepska jakość materiałów, nawet pomimo właściwej konstrukcji i wydajności mogą spowodować, że szybko na produkcji spotka nas awaria, a to generuje dodatkowe koszty i stracony czas, czyli rzeczy nie do pomyślenia w normalny, i dobrze funkcjonującym zakładzie pracy. Dobre i solidne pompy przemysłowe muszą działać niezawodnie nawet przy maksymalnych wydajnościach do jakich są dostosowane. Pompy takie zapewnią nam tylko najlepsi producenci, którzy testują swoje rozwiązania w praktyce. Jeśli jakaś marka jest długo na rynku i ma dobre opinie, to znaczy, że jej produkty wykazują pewien, akceptowalny stopień niezawodności. To bardzo ważne w przemyśle. Nie sądzę, żeby jakiś przedsiębiorca stawiał na rozwiązania, które mogą się psuć, tym bardziej, że takich urządzeń w całym ciągu produkcyjnym jest bardzo dużo, a co za tym idzie, awarie mogą się kumulować, uniemożliwiając w ogóle produkcję. To właśnie sprawia, że inwestuje się w coraz lepsze urządzenia, nie tylko pod względem wydajności, ale także solidności.

Znam wielu przedsiębiorców, którzy lubią oszczędzać na urządzeniach służących do produkcji i muszę przyznać, że nigdy nie wychodziło im to na dobre. Każdy z nich musi utrzymywać dodatkową ekipę utrzymania ruchu, a do tego ciągłe przestoje uniemożliwiają normalną produkcję i zapewnienie ciągłości dostaw. Moim zdaniem nie tędy wiedzie droga.