Przejdź do treści

Popularny olejek CBD

Pamiętać należy, że produkty konopne z kannabidiolem (CBD) trzeba traktować, jak naturalne lekarstwa. Do ich zakupu nie potrzebujemy natomiast recepty ani wchodzenia do apteki, gdyż nie zagrażają one ani zdrowiu, ani tym bardziej życiu, konsumentów. Jednym z tych wyrobów, który działa najskuteczniej jest olej konopny.

Zakup dobrego olejku CBD

olejek cbdOlej konopny ma najczęściej postać czarnej, bardzo gęstej zawiesiny, o wyraźnym, bardzo gorzkim smaku. Natomiast pewnie natrafimy także na wyroby o złocistej barwie. Ich kolor wynika natomiast z tego, jaką metodą je otrzymano, natomiast nie określa się, który z nich jest lepszy, a który gorszy, gdyż kryterium tego jest jedynie stężenie procentowe CBD, a nie barwa oleju. Jedyną różnicą jest fakt, iż złote wyroby są nieco łagodniejsze w smaku, jednak to też nie ma to większego znaczenia, albowiem czarne można rozcieńczyć w wodzie lub spożyć z jogurtem naturalnym. W toku badań naukowych, jednoznacznie wykazano, że olejek CBD wykazuje właściwości przeciwbólowe, antynowotworowe, przeciwdrgawkowe, przeciwwymiotne, a także przeciwpsychotyczne. Przy tak szerokim spektrum działania oczywiste jest natomiast iż ten wyrób może być stosowany w dziesiątkach chorób, schorzeń i dolegliwości. Oprócz kannabidiolu, oleje konopne, zawierają także mnóstwo innych, pozytywnie oddziałujących składników, w tym: terpeny, fitokannabinoidy, witaminy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega oraz flawonoidy. Wykazują też właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że oczyszczają organizm z wszelkich toksyn, metali ciężkich oraz efektów ubocznych przemiany materii, jak również przyczyniają się do spowolnienia procesów starzenia się organizmu. Olejki konopne występują w stężeniu od jednego do kilkudziesięciu procent, toteż mamy bardzo szerokie spektrum wyboru, które umożliwia precyzyjne dobranie produktu do choroby, schorzenia lub dolegliwości.

Zarówno lekarze, jak i konsumenci, wskazują na olej konopny, gdy pyta się ich o najskuteczniejszy produkt z kannabidiolem. Zresztą to własnie z jego udziałem przeprowadza się testy kliniczne oraz testy in vitro, gdyż jest to produkt najbardziej skoncentrowany, czyli działający najmocniej. Jego zakup nie jest drogi, zwłaszcza, gdy zdecydujemy się na zakup większej ilości.