Przejdź do treści

Poradnik dobrego inwestora

 

Miałam odłożonych trochę pieniędzy. Po prostu z każdej swojej pensji przez wiele lat odkładałam pewną część moich dochodów, z każdej podwyżki również pewien procent odkładałam, ponadto pewną część premii również wpłacałam na konto oszczędnościowe. Przez te wszystkie lata uzbierała mi się na koncie całkiem pokaźna kwota, a ja doszłam do wniosku, że warto byłoby pomnożyć swoje pieniądze.

Dobre porady inwestycyjne

w co warto inwestować pieniądzeNie miałam jednak bladego pojęcia o tym, jak należy inwestować, aby na tym jak najwięcej zyskać. Przeczytałam na ten temat kilka książek, ale wciąż nie czułam się gotowa na to, aby zabrać się samodzielnie za inwestycje. Potrzebowałam jakiegoś profesjonalnego doradcy, który mógłby mi odpowiedzieć na pytanie w co warto inwestować pieniądze, który przeprowadziłby mnie przez wszystkie zawiłości rynku i wprowadził w szereg poważnych inwestorów. Postanowiłam wiec znaleźć odpowiedniego, najchętniej sprawdzonego przez kogoś znajomego doradce inwestycyjnego i skonsultować z nim, w jaki sposób powinnam ulokować swoje pieniądze, aby je skutecznie pomnożyć. Wiedziałam, że na pewno warto jest pewną część pieniędzy inwestować w jakieś bezpieczne obligacje, które jednak przynoszą niewielki dochód. Warto jest dlatego też część pieniędzy zaryzykować kupując za nie akcje, które są mniej bezpieczne, ale za to przynoszą o wiele większy zysk. Marzyło mi się, aby mój kapitalik w pewnym momencie pozwolił mi na  życie wyłącznie z procentów. Wiedziałam, że jest to możliwe o ile tylko będę nim dobrze gospodarowała. Dość szybko udało mi się znaleźć odpowiedniego doradce, który pomógł mi jak najlepiej ulokować moje pieniądze i muszę przyznać, że już kilka miesięcy po tym zaczęły one przynosić całkiem niezłe zyski. bardzo jestem zadowolona z porad tego doradcy i polecam go każdemu, kto pragnie inwestować.

Jeśli mamy odłożony jakiś kapitał, bardzo dobrym pomysłem jest zainwestowanie pieniędzy, aby je pomnażać. Oczywiście trzeba wiedzieć, jak inwestować, co kupować, bowiem niedoświadczony inwestor bardzo szybko może wszystko stracić. Z tego powodu z całą pewnością każdemu przyda się porada inwestycyjna u doświadczonego doradcy. Warto korzystać z usług kogoś, kto ma dużą widzę na temat inwestycji. Dzięki temu mamy duże szanse na dobry zarobek.