Przejdź do treści

Poszukiwania nawozowego wapna węglanowego

Od kilku lat jestem rolnikiem i uprawiam swoje zboże. Ostatnio zdecydowałem się trochę zmodernizować moje gospodarstwo. Zależało mi na tym, aby praca stała się lżejsza, a moje plony były obfitsze. W pierwszej kolejności postawiłem więc na nawożenie gleby. Wiedziałem, że na glebie, która ma zachwianą równowagę kwasowo – zasadową i co za tym idzie nieodpowiednie PH, rośliny wzrastają o wiele gorzej. Po przeanalizowaniu składu gleby na moim polu, podjąłem odpowiednią decyzję.

Zalety wapna węglanowego

wapno nawozowe węglanowe - cenaWiedziałem, że glebie na moim polu najbardziej brakuje wapnia. Musiałem dokonać wapnowania gleby. Szybko przekonałem się jednak, że nie będzie to takie proste, jak wcześniej myślałem. Istnieje wiele nawozów na bazie wapna. Ostatecznie, po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem się na wapno nawozowe węglanowe – Cena takiego wapna była bardzo niska, przystępna. Wapno węglanowe występuje naturalnie w glebie, dlatego stosując taki nawóz nie powoduje, że w glebie znajdują się trujące, chemiczne substancje, które mogłyby mieć wpływ na wody gruntowe czy smak roślin, które uprawiam. Takie wapno ma długotrwałe działanie i jest bardzo skuteczne w długim okresie czasie. Właśnie na czymś takim mi zależało. Wiedziałem, że jeśli zainwestuje w takie wapno, przyniesie mi to długotrwałe zyski i nie będę musiał zbyt często powtarzać nawożenia. Jeszcze tego samego dnia udałem się do sklepu ogrodniczego, gdzie zamierzałem zrobić zakupy. Sprzedawczyni poleciła mi bardzo dobry nawóz tego typu, dostępny w niezwykle atrakcyjnej, przystępnej cenie. Był on zalecany szczególnie do gleb lekkich i średnich, czyli takich które miałem na swoim polu uprawnym. Od razu zdecydowałem się kupić ten preparat i użyłem go w odpowiednim czasie, zgodnie z zaleceniami producenta. Muszę przyznać, że efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Byłem bardzo zadowolony.

Przede wszystkim dlatego, że zastosowanie tego nawozu okazało się niezwykle skuteczne. Wapno bardzo dobrze wchłaniało się w glebę, dzięki czemu rośliny mogły bez przeszkód pobierać wszystkie substancje mineralne, które są im potrzebne do szybkiego wzrostu i dawania obfitych plonów. Teraz już wiem, że najlepszym okresem na stosowanie tego nawozu jest czas pomiędzy kwietniem, a czerwcem. Właśnie wtedy stosowałem nawóz.