Przejdź do treści

Potrzebowałam suwaka do kurtki

Jestem z zawodu krawcową. Zawsze jak kupuje ubrania sprawdzam jak są uszyte i czy wytrzymają przynajmniej jeden sezon. Ostatnio poszukiwałam dla siebie jakiejś dobrej, zimowej kurtki. Niestety wszystko co oferowały sklepy było kiepskiej jakości, a do tego bardzo drogie. Postanowiłam uszyć coś sobie samemu, żeby nie przepłacać i być zadowolonym z produktu. Miałam już odpowiedni materiał potrzebowałam tylko znaleźć suwak do zapięcia kurtki.

Poszukiwania metalowego suwaka do kurtki

białe suwaki metaloweAby kupić suwak udałam się do sklepu z galanterią metalową. Byłam zdecydowana na kupno suwaka metalowego, ponieważ są one dużo trwalsze niż zwykłe plastikowe suwak, które psują się po miesiącu używania. Suwak metalowy potrafi przetrwać kilka sezonów w kurtce bez konieczności wymiany. I wbrew powszechnej opinii takie suwaki nie przymarzają pod wpływem mrozów czy innych czynników atmosferycznych. W sklepie nie było kolejki i sprzedawca od razu zapytał mnie w czym może pomóc. Powiedziałam, że interesują mnie białe suwaki metalowe. Miły ekspedient od razu zaprezentował mi kilka rodzajów. Zależało mi na białym kolorze ponieważ cała kurtka będzie czarna i chciałam rozjaśnić ją jakimiś gustownymi dodatkami. Suwak musiał wkomponować się w całość. Zapytałam czym pokryte są suwaki, bo nie chciałam kupić bubla z którego farba zacznie zaraz nieestetycznie odchodzić. Okazało się, że jest to specjalny sprej do metalu odporny na wilgoć. To mi pasowało. Wybrałam suwak, który miał na dole blokadę przeciw rozsuwaniu się kurtki. Mało osób zwraca uwagę na taki detal w suwakach, a to błąd ponieważ suwak z taką blokadą łatwiej się zasuwa i rozsuwa, a przede wszystkim pozwala zachować komfort chodzenia. Ludzie zazwyczaj zawracają uwagę na taki detal suwaka, wtedy kiedy dotyczy to suwaka przy rozporku. Wybrałam odpowiedni suwak i mogłam udać się do swojej pracowni, aby zacząć szyć kurtkę.

Już niedługo całość była gotowa. Wbrew powszechnej opinii suwaki metalowe bardzo łatwo przyszywa się do wszelkich materiałów. Trzeba tylko użyć do tego odpowiedniej grubszej nici. Byłam bardzo zadowolona z mojego metalowego suwaka w kurtce. Był bardzo praktyczny i komfortowy. Zdecydowałam się dokupić taki sam suwak do kieszeni w kurtce i również jestem z nich zadowolona. Wszystkie metalowe suwaki działają bez zarzutu.