Przejdź do treści

Potrzebowałam zrobić kurs fryzjerski

 

Niedawno skończyłam szkołę zawodową w kierunku fryzjerki. Poszłam potem na staż, ale wciąż nie czułam się pewnie strzygąc klientki, nawet pod okiem mojej mentor. Szefowa zaproponowała mi, żebym poszła na jakiś kurs fryzjerski, na którym jeszcze poćwiczę w praktyce to, co mi nie wychodzi i czego obawiam się robić. Bardzo chętnie zrobiłabym jakiś kurs fryzjerski, ale jak sprawdziłam ceny takich kursów doszłam do wniosku, że są one bardzo drogie.

Zrobiłam dobry kurs fryzjerski z dofinansowaniem

kursy fryzjerskie z dofinansowaniemPowiedziałam mojej szefowej, że chętnie zrobiłabym kurs fryzjerski, ale sprawdzałam ich ceny i są bardzo wysokie. Wtedy szefowa powiedziała mi, że takie kursy często odbywają się z dofinansowaniem i wtedy można je odbyć w bardzo dobrej, przystępnej cenie. Postanowiłam poszukać takiego kursu fryzjerskiego w internecie. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: dobre kursy fryzjerskie z dofinansowaniem, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć to, czego potrzebowałam. Był to renomowany kurs fryzjerski, organizowany przez prestiżowe stowarzyszenie fryzjerskie, skierowane do młodych adeptów tego zawodu. Kurs był dofinansowany z pieniędzy unii europejskiej i urzędu miasta, dlatego uczestnicy musieli pokryć tylko koszt wpisowego, który był dość niski. Od razu zdecydowałam się zapisać na ten kurs i z niego skorzystać. Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Byłam z tego kursu bardzo zadowolona. Był to kurs fryzjerski praktyczny, który składał się z różnych bloków tematycznych, które w sumie trwały ponad 40 godzin. Kurs odbywał się w małych kilkuosobowych grupkach, dzięki czemu każdy uczestnik mógł w dużym stopniu uczestniczyć w kursie. Kurs fryzjerski kończył się egzaminem podczas którego mieliśmy wykonać kilka zabiegów fryzjerskich na wybranych modelkach, które zgodziły się w nim uczestniczyć.

Byłam bardzo zadowolona z umiejętności, które nabyłam na tym kursie. Dzięki temu czuje się o wiele pewniej w strzyżeniu klientów i farbowaniu im włosów. Cieszę się, że udało mi się znaleźć taki kurs fryzjerski z dofinansowaniem, ponieważ nie byłoby mnie stać na to, żeby pokryć wszystkie jego koszty. Teraz czuję się o wiele lepiej przygotowana do pracy w moim wyuczonym zawodzie fryzjerki. Zauważyła to nawet moja szefowa w salonie.