Przejdź do treści

Potrzebowałem organicznego stymulatora wzrostu roślin

 

Od wielu lat zajmuje się uprawą roślin uprawnych. Ostatnio pogoda nas nie rozpieszczała i moje rośliny mocno to odczuły. Staram się, aby moja uprawa była naturalna. Nie chcę używać sztucznych nawozów. Niedawno natrafiłam jednak na ciekawą publikację na temat naturalnych stymulatorów wzrostu roślin. Zaciekawił mnie ten temat i postanowiłam poszukać o nim trochę więcej informacji. Potrzebowała trochę wspomóc moje sadzonki.

Najlepsze organiczne stymulatory wzrostu roślin

polecany organiczny stymulator wzrostu roślinW tym celu udałam się do sklepu ogrodniczego, gdzie zapytałam o jakiś polecany organiczny stymulator wzrostu roślin. Powiedziałam również, że zależy mi na tym, aby stymulator był jak najbardziej naturalny. Miła sprzedawczyni powiedziała mi, że organiczne stymulatory wzrostu zawsze są naturalne. Mało tego mają za zadanie ochronę roślin przed nawozami i toksynami z wody i powietrza. Zawierają w składzie głównie azot i minerały potrzebne rośliną do wzrostu. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że gleba na której dokonujemy uprawy jest jałowa. Ostatnio bardzo dużo u nas w okolicy padało, więc większość glebowych związków mineralnych zostało wypłukanych. Takie stymulatory dostarczają rośliną odpowiedni skład chemiczny potrzebny do wzrostu. Można wybrać stymulator doglebowy oraz natryskowy. Stymulator do glebowy najczęściej rozpuszcza się w wodzie potrzebnej do podlewania roślin. To byłoby u mnie trudne do wykonania, ponieważ podlewałam rośliny wodą prosto z węża ogrodowego. Wybrałam więc stymulator natryskowy. Jego użycie polega na rozpyleniu płynu ze spryskiwacza na rośliny. Stymulator miał wygodny dozownik, poza tym takich natrysków nie wykonywało się zbyt często, dlatego była to wygodna forma użycia. Dzięki stosowaniu takiego stymulatora rośliny mają wzmocniony system korzeniowy i lepiej dzięki temu wchłaniają potrzebne minerały oraz wapno z gleby w której są posadzone.

Byłam bardzo zadowolona z takiego stymulatora. Mimo iż na wiosnę nic na to nie wskazywało, latem moje plony były obfite i bogate. Organiczny stymulator wzrostu to tani i skuteczny sposób na to, aby wspomóc swoje rośliny w walce z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, co w naszym klimacie jest niestety często spotykane. W dodatku nie zawiera on sztucznych dodatków, dzięki czemu moje plony są naturalne i zdrowe.