Przejdź do treści

Praktyczna kasa fiskalna

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych jasno precyzuje jakie firmy muszą odprowadzać podatek, a jakie są zwolnione. Choć ustawa nie mówi o tym, jaki model kasy trzeba kupić, to jednak w przypadku modeli online, jasno mówi kto akurat taką musi nabyć. Na razie lista rodzajów działalności jest dość wąska, ale z każdym kolejnym rokiem się rozszerza.

Dobre kasy marki Novitus

dobry novitus nano onlineNa rynku sprzętu fiskalnego znajdziemy przynajmniej kilku, liczących się producentów, którzy oferują najlepsze urządzenia. Są to przede wszystkim kasy fiskalne, drukarki fiskalne, skanery, czytniki cen czy przeróżne akcesoria, sprawiające, że korzystanie z urządzeń fiskalnych jest jeszcze prostsze. Jeżeli należymy do wąskiej grupy przedsiębiorców, którzy są zobligowani do nabycia kasy online, to na pewno godny uwagi jest dobry Novitus Nano online, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów, daje mnóstwo możliwości. Kasa fiskalna jest nieco lepsza niż drukarka, ponieważ może samodzielnie działać, a do drukarki trzeba podpiąć komputerowy program do sprzedaży. Na początku trzeba określić jaką dużą bazę danych musi mieć kasa, aby pomieściła cały asortyment i jeszcze zostało sporo miejsca w zapasie. Istotna jest forma łączenia się z internetem, ponieważ tego typu kasy, muszą mieć stały dostęp do sieci, z uwagi na przesyłanie danych. Kasy online są tak zaprogramowane, aby zgodnie z ustaloną konfiguracją, przesyłały konkretne dane do Centralnego Repozytorium Kas, gdzie gromadzone są wszystkie dane od zobligowanych do tego działania przedsiębiorców. Kasę Novitus Nano można w klasyczny sposób połączyć z internetem za pomocą złącza Bluuetooth lub przez WiFi albo modem 3G. Jej zaletą jest możliwość połączenia z wagami, skanerami czy terminalami płatniczymi. Marka Novitus już od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, gdyż jej produkty mają wysoką jakość.

Wybór kasy powinien być dobrze przemyślany, ponieważ będzie służyła w przedsiębiorstwie przez długie lata. W przypadku przedsiębiorców, którzy kupują swoje pierwsze urządzenie fiskalne online, dostępna jest możliwość uzyskania odliczenia w wysokości nawet siedmiuset złotych, a więc jest to dość spora pomoc, biorąc pod uwagę ceny kas. Najtańsze modele kosztują od tysiąca do tysiąca trzystu złotych.