Przejdź do treści

Profesjonalne elementy wyposażenia warsztatu samochodowego

Wiele osób myśli o tym, ażeby móc otworzyć swój własny warsztat samochodowy. Kiedy już decyzja będzie podjęta, musimy nabyć wiele elementów wyposażenia, niezbędnych do pracy. Aby wybrać najlepsze maszyny i narzędzia, warto skontaktować się z właścicielami firm, którzy oferują markowe wyposażenie warsztatu każdej wielkości. Jakie urządzenia możemy nabyć i zamontować w nowo otwartym warsztacie?

Jak zaopatrzyć nasz warsztat samochodowy?

wyposażenia warsztatów samochodowychDo ważnych typów maszyn, które muszą znaleźć się na wyposażeniu naszego warsztatu, zaliczymy specjalistyczne montażownice do kół. Tego typu wyposażenia warsztatów samochodowych mogą być gwarantem profesjonalnie wykonanej usługi wymiany opon i felg. Dzięki pracy montażownicy, otwierając zakład, będziemy mogli liczyć na dużą liczbę klientów, którzy będą chcieli zmienić opony na zimowe lub letnie w naszym punkcie. Kolejnym typem maszyny, który jest niezbędnym elementem wyposażenia firmy, świadczącej usługi naprawy samochodów jest wyważarka do kół. Za jej pomocą możliwe stanie się wyważenie felgi i opony każdego rozmiaru. Aby móc naprawiać samochód także od spodu, warsztat musi dysponować profesjonalnym typem podnośnika. Do bardzo popularnych maszyn tego typu zaliczymy podnośniki dwukolumnowe, które zapewniają pewne i bezpieczne podniesienie samochodu o różnych gabarytach. Za jego pomocą podniesiemy malutki samochód miejski, a także masywny pojazd (np. dużego vana).

Spośród zaawansowanych technicznie urządzeń, które są odpowiedzialne za wykonywanie kluczowych prac przy samochodzie, zaliczymy też geometrie. Tego typu urządzenia są odpowiedzialne za dokładny pomiar i wykrycie zmian w geometrii pojazdy osobowego. Umożliwiają to specjalne kamery, a także systemy 3D, które stanowią kluczowy element wykrycia nieprawidłowości technicznych.