Przejdź do treści

Profesjonalne odbojnice magazynowe

Praca w magazynie nie zawsze należy do najbezpieczniejszych, ponieważ często pracownicy wykorzystują w niej specjalistyczne maszyny. Przemieszczanie się nimi po halach czy korytarzach niesie ze sobą spore ryzyko wypadku.

Jak wyglądają odboje magazynowe?

odbojnie magazynoweKażda firma ma zastosowane jakieś zabezpieczenia, które chronią jej mienie przed uszkodzeniami. Są to na pewno alarmy i czujniki, które chronią przed intruzami z zewnątrz, ale także mogą to być zabezpieczenia chroniące pracowników, maszyny czy sam budynek. Przeważnie w dużych magazynach czy halach produkcyjnych, pracownicy przemieszczają się różnymi pojazdami, które powalają na szybkie i łatwe przenoszenie ładunku o dużej masie. Najczęściej są to wózki widłowe, które muszą mieć wyznaczone szlaki transportowe, aby minimalizować straty związane z uszkodzeniami  elewacji budynku, maszyn czy regałów. W tym celu najlepiej się sprawdzają odbojnie magazynowe, które mogą mieć różną formę. Najczęściej wybierane są odbojnice stalowe, które cechują się najwyższą wytrzymałością. Mogą one być proste, wiszące, słupowe czy narożne oraz mogą mieć kilka rodzajów montażu do podłogi, ściany czy sufitu. Ich obecność zwiększa bezpieczeństwo pracowników, a także chronią elementy takie jak słupy, filary czy wystające urządzenia. Najczęściej są malowane na kolor żółty, a następnie są nanoszone poprzeczne, czarne pasy, które są doskonale widoczne z dużej odległości. Ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga fachowej wiedzy, ale w razie problemów firmy umożliwiają skorzystania z usługi montażu.

Poza odbojnicami magazynowymi w sprzedaży znajdziemy między innymi odbojnice regałowe, słupowe, liniowe, przemysłowe czy narożne, które mają podobne przeznaczenie. Ich montaż sprawia, że koszty ewentualnych napraw są znacznie niższe.