Przejdź do treści

Profesjonalne odkamienianie zębów

Nasz uśmiech jest naszą wizytówką i najlepiej o tym wiedzą osoby, które miały krzywe zęby i wykonały szereg zabiegów, aby je wyprostować. Jednakże to niejedyny zabieg z jakiego korzystają pacjenci, którym zależy na zdrowym uśmiechu.

Na czym polega odkamienianie zębów?

odkamienianie zębów warszawaNasze zęby są nieustannie narażone na działanie kwasów i bakterii, które powodują uszkodzenie szkliwa. Nie następuje to od razu, ale przy braku należytej higieny, zęby może zaatakować próchnica w ciągu kilku miesięcy. Nie mniej jednak to nie jedyny problem z jakim zmaga się każdy z nas, ponieważ w wyniku jedzenia niektórych pokarmów lub płynów, na zębach osadza się żółty lub ciemnobrązowy nalot, będący kamieniem nazębnym. Jeżeli nie będzie on na bieżąco usuwany w trakcie szczotkowania i nitkowania, to po około czterdziestu ośmiu godzinach twardnieje i najczęściej osadza się przy dziąsłach. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż powoduje powstanie stanów zapalnych, dlatego tez konieczne jest go usuwanie. Powinno się przynajmniej dwa razy w roku przeprowadzać odkamienianie zębów Warszawa jest miastem, w którym ten zabieg wykonamy w każdym gabinecie stomatologicznym. Jest to zabieg na ogół bezbolesny

amoxil online

, choć może powodować lekki dyskomfort. Wiele lat temu był on przeprowadzany mechanicznie przy użyciu specjalnego dłuta. Było to dość drastyczne i nieprzyjemne. Dziś natomiast odkamienianie odbywa się przy pomocy ultra dźwięków, które wręcz niezauważanie rozbijają kamień i dokładnie czyszczą szczeliny między zębami.

Stomatolodzy radzą

, aby regularnie przeprowadzać taki zabieg, gdyż to nie tylko chroni nasze zęby przed stanami zapalnymi i nadwrażliwością zębów, ale też wpływa to ich wygląd. Osoby z krzywym uzębieniem, powinny ten zabieg wykonywać nawet co trzy miesiące.