Przejdź do treści

Ręcznie robione maskotki są coraz bardziej popularne

Wczoraj odwiedziła mnie siostra ze swoją rodziną. Moja chrześnica wręczyła mi zaproszenie na imprezkę urodzinową, która miała odbyć się za równe dwa tygodnie. Kalinka w tym roku będzie miała trzy latka. Uwielbiam obserwować, jak mała się wspaniale rozwija. Jedynym minusem było to, że miałam już niemały problem z kupowaniem prezentów dla niej.

Ręcznie robiona maskotka jako prezent

maskotki dziecięce ręcznie robioneKtóregoś dnia koleżanka z pracy podsunęła mi pewien pomysł. Stwierdziła, żebym spojrzała w internecie na maskotki dziecięce ręcznie robione. Maskotki dziecięce ręcznie robione są wykonywane z bezpiecznych, miękkich tkanin, więc wątpliwości co do wykonania są wymagane. Można dostać króliczki, zajączki czy małpki. Na stronach w internecie można znaleźć wiele zwierzątek, które zostały ręcznie zrobione jako maskotki dziecięce. Tego typu prezent idealnie sprawdzi się zarówno na chrzciny, urodziny czy po prostu jako drobny upominek. Osobiście mam słabość do przedmiotów, które są wykonywane ręcznie. Uważam, że mają one w sobie coś niesamowitego. Dodatkowo wyglądają obłędnie. Gdybym tylko posiadała jakieś zdolności manualne, spróbowałabym wykonać coś prostszego niż to, co zamówiłam dla Kalinki. Pluszaki można dostać już od czterdziestu złotych w górę. Cena zależna jest przede wszystkim od wielkości maskotki, która nas interesuje. Im większa, tym cena będzie wyższa, ale to normalne. Dla chrześnicy wybrałam pięknego króliczka, który od razu przykuł moją uwagę. Zamówiłam go i z niecierpliwością czekałam na przesyłkę. Normalnie, jak takie małe dziecko. Na szczęście nie czekałam długo na przesyłkę. Gdy zobaczyłam ręcznie wykonywaną maskotkę, zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia. Zdecydowanie wyglądała o wiele lepiej niż na zdjęciu. Pozostało mi tylko kupić jakąś wstążeczkę albo ozdobną paczuszkę lub zapakuję w folię jako cukierek i po obu stronach zawiążę kolorową wstążeczką. Moim zdaniem bardzo fajnie, że tego typu maskotki są coraz bardziej dostępne.

Mi osobiście bardzo podobają się dziecięce maskotki, które są wykonywane ręcznie. Dlaczego? Kojarzą mi się przede wszystkim z moimi czy mojego rodzeństwa zabawkami. Uwielbiałam szmaciane lalki, które były mięciutkie i przede wszystkim można było się do nich przytulić. Tymczasem do tych plastikowych nie da się przytulić, a bardzo łatwo przecież się w nie uderzyć.