Przejdź do treści

Rękawice robocze na zimę

Kiedy przychodzi zima a trzeba pracować na świeżym powietrzu to koniecznością stają się rękawice robocze, które będą dobrze ocieplone. Bez względu na to co się na tym dworze w tej pracy robi to o wiele lepiej się pracuje, kiedy w ręce jest w miarę ciepło. Trzeba o tym pomyśleć zanim przyjdzie zima, ale to jest po stronie właścicieli firm i szefów. Takie rękawice zamawia się w standardowych hurtowniach bhp.

Pracownicy ucieszą się z ocieplanych rękawic

ocieplane rękawice roboczeKażdy pracownik wykonujący swoją pracę na zewnątrz ucieszy się z rękawic, które w jakikolwiek sposób będą ocieplone. Dla przykładu można podać pracowników zajmujących się utrzymaniem czystości na ulicach. Tacy ludzie pracują ciężko przez cały dzień. Jeśli temperatura spada poniżej zera to nawet trudno sobie wyobrazić, że ktoś mógłby pracować w standardowych rękawicach roboczych. Kiedy na rękach ma się ocieplane rękawice to praca idzie od razu lepiej. Na ochronie rąk pracowników absolutnie nie ma co oszczędzać, a na zimę trzeba te ręce pracownikom zabezpieczyć podwójnie. Taką funkcją spełnią właśnie ocieplane rękawice robocze, które będą bezpieczne ale również a może nawet przede wszystkim ciepłe. Takie rękawice docenią zarówno pracownicy budżetowi jak i osoby pracujące w firmach prywatnych. Każdy pracownik, który wykonuje swoje obowiązki na świeżym powietrzu będzie o wiele bardziej zadowolony, kiedy będzie mu ciepło w ręce. Jeśli chodzi o koszty to nie ma większej różnicy w cenach pomiędzy zwykłymi rękawicami a tymi, które są ocieplone. Zresztą jest to coś na czym pracodawcy i szefowie nie powinni oszczędzać. Bo zmarznięte ręce to nie tylko większe ryzyko popełnienia błędu przy zadaniach manualnych. To ryzyko chociażby tego, że pracownik się rozchoruje. Każdy chyba wie, że ze zmarzniętymi dłońmi pracuje się fatalnie.

Kiedy właściciele firm zamawiają ubrania robocze dla swoich pracowników to od razu powinni pomyśleć o tym, że na zimę trzeba zapewnić im ciepłe rękawice robocze. Każdy producent ma w swojej ofercie rękawice ocieplane, które stanowią naturalną ochronę termiczną dla dłoni. Przy czym rękawice te są zrobione w taki sposób, że w żaden sposób nie utrudniają pracy tym, którzy ich używają. Rękawice zapewniają ciepło i całkowitą sprawność manualną. W takich najlepszych rękawicach to ocieplenie jest praktycznie niewyczuwalne.