Przejdź do treści

Rodzaje podłóg wielowarstwowych

Urządzając mieszkanie zwracamy uwagę na wykończenia ścian, sufitów czy detali stanowiących całość. Jednak bardzo ważny jest też wybór podłogi, ponieważ w każdym pomieszczeniu będzie ona nieco inaczej wykorzystywana.

Z czego są wykonane podłogi wielowarstwowe?

producent podłóg wielowarstwowychWbrew pozorom wybór rodzaju podłogi jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na komfort użytkowania. Nie można w całym mieszkaniu mieć identycznej podłogi, gdyż na inne czynniki będzie narażona w salonie, przedpokoju, kuchni czy łazience. W ostatnim czasie bardzo modne są podłogi z desek warstwowych, które cechują się dużą odpornością i estetycznym wyglądem. Producent podłóg wielowarstwowych posiada w swojej ofercie modele dwu i trzywarstwowe, które mają nieco inne właściwości. Przede wszystkim tego typu deski są wykonane z naturalnego drewna i jak wskazuje nazwa, składają się z warstw. Dzięki temu, nie musimy się obawiać, że deski będą niestabilne lub po czasie zaczną się odkształcać, bowiem konstrukcja deski jest bardzo stabilna. Deski dwuwarstwowe mają grubość od dziesięciu do czternastu milimetrów, z czego wierzchnia warstwa, po której się chodzi, ma grubość od pięciu do sześciu milimetrów. Natomiast deski trzywarstwowe nazywane są panelami i mają grubość od dziesięciu do dwudziestu dwóch milimetrów, przy czym grubość warstwy użytkowej jest cieńsza i wynosi od trzech do czterech milimetrów. Deski podłogowe wykonane z trzech warstw, dwie mają warstwy z drewna iglastego i jedną, wierzchnią z drewna dębowego, które ma szczególne wartości estetyczne.

Coraz częściej są wykonywane podłogi z naturalnego materiału, ponieważ jest on bardzo wytrzymały, uniwersalny i pasuje niemalże do każdego wystroju. W zależności od pomieszczenia, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie podłogi przed na przykład wilgocią.