Przejdź do treści

Skuteczna izolacja przeciwwodna piwnic

Jak wszyscy bardzo dobrze zdajemy sobie z tego faktu sprawę, piwnice to pomieszczenia znajdujące się na poziomie -1. Oznacza to, że są one wkopane w ziemię. Jest to zazwyczaj świetne rozwiązanie, które pomaga nam zaoszczędzić nieco przestrzeni. Jednak w takim przypadku potrzebna jest bardzo dobra izolacja przeciwwodna piwnic, gdyż to one w takich przypadkach są najbardziej narażone na zalanie podczas intensywnych opadów deszczu, a nawet powodzi.

Więcej o izolacji przeciwwodnej piwnic

izolacja przeciwwodna piwnicW dużej części domów w Polsce jakaś piwnica się znajduje. Czasem jest to małe pomieszczenie, tak zwana kotłownia, a czasem to cały poziom, który zawiera między innymi przestrzeń mieszkalną. Piwnice nadające się do mieszkania idealnie sprawdzają się latem, gdy możemy opuścić gorące i nagrzane pomieszczenia znajdujące się wyżej i spać spokojnie i komfortowo w piwnicy. Jednak, by miejsce to było jak najbardziej bezpieczne, przyda nam się dobrej jakości izolacja przeciwwodna, dzięki której zabezpieczymy piwnicę przed zalaniem podczas intensywnych opadów deszczu czy topnienia śniegów po zimie. Intensywne warunki pogodowe mogą być bowiem powodem podtopień, a nawet całkowitego zalania piwnicy. W najbardziej ekstremalnych warunkach taka izolacjaprzeciwwodna piwnic oczywiście niepowstrzyma żywiołu, jednak podczas ulew czy wzrostu poziomu wód gruntowych – jak najbardziej powinna się sprawdzić i pomóc nam się zabezpieczyć.

Jak widzimy, izolacja przeciwwodna piwnic to naprawdę ciekawe i bardzo  dobre rozwiązanie, które koniecznie powinno być zastosowane, zwłaszcza w sytuacjach, gdy nasz dom stoi w miejscu, w którym podtopienia się zdarzają. Są to najczęściej domy stojące w dolinach lub niedaleko rzek i jezior, które miejscami mogą zwiększać swój poziom.