Przejdź do treści

Skuteczne filtry do wody

Do pewnego czasu panowało przekonanie, że wody z kranu absolutnie pić nie można, gdyż najpewniej rozboli nas brzuch. Jednak ostatnio zaczęło się to zmieniać i wiele osób chętniej korzysta z wody z kranu. Oczywiście większość z tych osób inwestuje w filtry do uzdatniania wody, gdyż wiadomo, że nawet jeśli woda jest dobrego gatunku, to rury w naszym domu mogą nie być najlepszej jakości. Dobre filtry gwarantują nam najczystszą wodę z możliwych.

O filtrach do uzdatniania wody

filtry do uzdatniania wodyKiedyś ludzie nie wyobrażali sobie picia, tak zwanej „kranowej” wody. Bo przecież chlor i bakterie. Panowało przekonanie, że wypicie wody z kranu w domu skończy się ogromnym bólem brzucha i innymi przerażającymi konsekwencjami. Oczywiście niegdyś miasto nie przywiązywało takiej wody do oczyszczania wody, ale były miejsca, w których można było ją spokojnie pić. Większość jednak tego nie robiła i kupowała wodę w plastikowych butelkach. Jednak sytuacja zaczęła się nieco zmieniać, gdy odkryto jak bardzo plastik jest niebezpieczny dla Ziemi i żyjących na niej stworzeń. Od tego czasu popularyzuje się wszelkie filtry do uzdatniania wody. A jest ich naprawdę sporo. Po pierwsze możemy założyć filtry, które będą filtrować całą wodę,  którą pobieramy z wodociągów. To rozwiązanie było popularne zwłaszcza kiedyś. Po drugie mamy także filtry, które montujemy pod zlewem w kuchni. Ten filtr da nam wodę idealną do gotowania i tę idealną do picia. Przy zlewie montuje się specjalny kranik.

Oprócz wspomnianych wyżej dwóch filtrów, w każdym supermarkecie dostaniemy również filtry do uzdatniania wody, które wkładamy do dzbanka. Taki filtr starcza nam zazwyczaj na około miesiąca, w zależności od tego, ile wody dziennie przelewamy. Mamy również oczywiście filtry, które wkładamy do specjalnej butelki.