Przejdź do treści

Skuteczne zastosowanie ustawień systemowych

Każdy psycholog, który prowadzi terapię dostosowuje znane sobie techniki do sytuacji danej osoby

Buy Cialis Professional UK

, a także do problemu, z jakimi osoba, albo grupa osób mierzy się w danym momencie. W związku z tym bardzo często jesteśmy w stanie uzyskać określony obraz sytuacji, który pozwoli na podjęcie określonej decyzji. Oczywiście zazwyczaj od tego zależeć będzie powodzenie dalszego prowadzenia danej czynności.

Czym są ustawienia systemowe

hellinger - ustawienia systemoweJedną z bardziej popularnych metod terapii są tak zwane ustawienia systemowe. Warto jest w związku z tym zwrócić szczególną uwagę na możliwość ich stosowania w danej sytuacji. Ponadto warto jest sobie odpowiedzieć na pytanie czym one są. Ujmując rzecz najprościej są to wszelkiego rodzaju modele sytuacji, które tworzone są na bazie omawianych problemów. Psycholog stara się wcielić w rolę swoje pacjenta. W ten sposób jest w stanie pomóc mu w sposób bardzo efektywny. Pomysłodawcą tego rodzaju terapii był niejaki hellinger – ustawienia systemowe bardzo dobrze sprawdzają się w rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych. niekiedy są w stanie zakończyć dany spór stosunkowo szybko. Pozwala to zatem sądzić, że bardzo często stanowią one jedną z metod najczęściej wybieranych w takich sytuacjach. Z tego też względu warto jest sprawdzić, czy dany konflikt możemy faktycznie rozwiązać w ten sposób. Najprościej będziemy w stanie to zweryfikować mając różnego rodzaju tego typu sytuacje w swoim życiu. Możemy wtedy śmiało zwrócić się o pomoc do psychologa. Przygotuje on takie scenariusze działania, które pozwolą nam znaleźć bardzo szybką nić porozumienia pomiędzy poszczególnymi grupami. Z tego też względu warto jest dokonać oceny na podstawie własnych doświadczeń, czy tego typu działania i sposoby prowadzenia terapii tą metodą faktycznie są dla nas skuteczne. 

Jeżeli tak faktycznie jest nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zdecydować się na podjęcie tej terapii w innych sytuacjach, które przecież mogą nam się przydarzyć. W ten sposób najpełniej docenimy rolę tego rodzaju działań. Oczywiście stosowanie tego typu ustawień systemowych jest także uwarunkowane umiejętnościami ze strony psychologa. Nie każdy posiada bowiem odpowiednie doświadczenie w prowadzeniu tego typu terapii. Z tego też powodu warto jest skutecznie zweryfikować tego typu informację.