Przejdź do treści

Spalanie apiwarolu – ważny zabieg

O zdrowie zwierząt zawsze należy się troszczyć i to na różne sposoby w zależności na przykład od konkretnego gatunku i wielu innych szczegółów. Bez względu na skalę działań warto interesować się profilaktyką. Ludzie oddymiający apiwarolem doskonale o tym wiedzą. Informacje na temat tego zabiegu i jego znaczenia są bardzo ciekawe, dlatego warto się z nimi zapoznać.

Odymiacze do apiwarolu – dlaczego są skuteczne?

odymiacz do spalania apiwaroluWażny jest sposób podawania konkretnych leków i w przypadku pszczół doskonale sprawdza się podawanie ich pod postacią dymu, ponieważ wtedy może się ono łatwo rozchodzić nawet po dużej powierzchni. Tym bardziej że odpowiednie urządzenie zdecydowanie to ułatwia. Takie urządzenie powinien sobie kupić nawet amator, ponieważ wtedy ten zabieg będzie mógł wykonywać zdecydowanie łatwiej. Jest to oczywiście urządzenie nadające się do wielokrotnego wykorzystywania, bo poszczególne części zostały naprawdę dobrze wykonane. Odymiacz do spalania apiwarolu jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Żeby działał prawidłowo, należy jednak regularnie wymieniać baterie, bo to z nich pochodzi energia konieczna do prawidłowego funkcjonowania wentylatora. Ten zabieg może przyczynić się znacząco do rozwiązania problemu warrozy w rodzinach pszczelich pod warunkiem, że będzie wykonywany w regularnych odstępach czasu. Wykonuję ten bardzo ważny zabieg cztery razy co cztery dni, bo wtedy na bieżąco pozbywam się nowej warrozy.

Po zapaleniu tabelki w takim odymiaczu wystarczy po prostu uruchomić to urządzenie i poczekać aż zostanie ona całkowicie spalona. Następnie można po prostu wysypać powstały popiół i włożyć na jego miejsce kolejną tabletkę dla następnej rodziny pszczelej. Przy spalaniu apiwarolu należy koniecznie zwrócić uwagę na temperaturę otoczenia.