Przejdź do treści

Sposoby na stare cegły w domu

Jeszcze nie tak dawno stare cegły staraliśmy się ukrywać pod wszelkiego rodzaju materiałami . Dziś jednak element ten stał się  dekoracją budynków, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Cegły sprawiają, że pomieszczenie zyskuje ciepłego klimatu. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej? 

Do jakich pomieszczeń warto wykorzystać starą cegłę? 

cegły stareTak naprawdę cegły stare sprawdzą się doskonale niemal w każdym pomieszczeniu. Zarówno w salonie, sypialni, jak i kuchni. Choć mamy do wyboru wiele materiałów, które mogą imitować stara cegłę, zdecydowanie  lepiej sięgać po te prawdziwe. To właśnie one budują ciekawy, nowoczesny klimat pomieszczenia. Starą cegłę przed montażem możemy jedynie wyczyścić, możemy jednak również nadać jej zupelnie inny kolor. Nie każdy kto nie jest miłośnikiem ceglanego odcienia musi rezygnować z tego rozwiązania. Materiałowi możesz nadać dowolny kolor – w ostatnim czasie na popularności zyskała biała barwa cegieł. Białe cegły sprawdzają się doskonale w nowoczesnych minimalistycznych wnętrzach. Dla osób odważnych dedykowana jest czarna farba do cegieł. Ten odcień wcale nie musi znaleźć się w ekstrwaganckiej przestrzeni. Wykańczanie jednej ze ścian w czarnym odcieniu cięgieł jest coraz popularniejszym rozwiązaniem, po które sięgają dekoratorzy wnętrz. Cegłę możesz również śmiało wykorzystać w pokoju dziecięcym. Możesz nadać jej dowolnego koloru w zależności od upodobań Twojego dziecka. Z pewnością jemu również przypadnie do gustu to rozwiązanie. 

Jeśli szukasz sposobu na ocieplenie salonu we własnym mieszkaniu, stara cegła może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jest to materiał, który jako jeden z nielicznych pozwala stworzyć przytulną, domową atmosferę. A co najlepsze możesz ją osiągnąć w dowolnym pomieszczeniu w mieszkaniu.