Przejdź do treści

Sposoby na wrastające paznokcie

 

Niestety są dolegliwości, które mimo tego, że wydają się dość prozaiczne i niewielkie, mogą sprawiać nam dokuczliwy ból. Jedną z takich dolegliwości są wrastające paznokcie, które wraz z upływem czasu przynoszą coraz większy dyskomfort. Utrudniają one nie tylko chodzenie, ale wykonywanie praktycznie każdego wysiłku fizycznego. Pomóc przy tej dolegliwości może nam klamra na wrastające paznokcie, jednak trzeba wiedzieć jak poprawnie ją stosować.

Działanie klamry na wrastające paznokcie

klamra na wrastające paznokcieWiększość osób słysząc o wrastających paznokciach u stóp nie bierze tego na poważnie. Sądzą oni, że to na pewno nie może być bolesne, i że jest to co najmniej dziwna przypadłość. Nie cierpi na nią zbyt wiele osób, a jeśli już, to są to najczęściej mężczyźni. Dlaczego kobietom rzadziej wrastają paznokcie u stóp? Otóż mężczyźni mają dużo grubszą skórę i twardsze paznokcie u stóp czy u rąk, dlatego też trudniej nad nimi zapanować. Znacznie częściej wrastają również paznokcie u stóp, niż te u rąk, co jest niestety jeszcze bardziej problematyczne przy chodzeniu czy wykonywaniu wszelkich ćwiczeń fizycznych, na przykład bieganiu. Niestety zła wiadomość jest taka, że jeśli raz wrósł nam paznokieć w skórę, jest duże prawdopodobieństwo, że postanowi zrobić to po raz kolejny. Jak temu przeciwdziałać i czy jest to w ogóle możliwe? Otóż bardzo istotna jest higiena i właściwa pielęgnacja paznokci, czyli pedicure. Jeśli sami nie potrafimy delikatnie przyciąć naszych paznokci i wyrównać skórek, możemy skorzystać z pomocy profesjonalisty w salonie kosmetycznym. Po drugie zawsze możemy mieć przy sobie odpowiedni produkt. Jednym z nich jest oczywiście klamra na wrastające paznokcie. Gdy tylko czujemy, że coś jest nie w porządku, przypinamy klamrę i uniemożliwiamy paznokciowi dalsze wbijanie się w naszą skórę.

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył bólu i dyskomfortu, jaki powoduje wrastający paznokieć wie, z czym to się łączy. Dlatego jeśli wiemy, że nasza skóra ma do tego skłonność, powinniśmy działać od razu stosując produkt, jakim jest klamra na wrastające paznokcie. Pamiętajmy również, że ważne są działania zapobiegawcze, które mogą uchronić nas przed wrastaniem paznokci. Są to oczywiście: odpowiedni pedicure pod okiem profesjonalisty, a także samodzielne oczyszczanie paznokci w domu.