Przejdź do treści

Sprawny laptop poleasingowy

Do nowego biura potrzebowaliśmy przynajmniej trzydziestu komputerów stacjonarnych lub przenośnych, oraz kilku jako zapas w razie powstania jakiejkolwiek awarii. Koszty zakupu nowego sprzętu, nawet komputerów posiadających przeciętne osiągi, nie przeznaczonych do obsługi gier czy aplikacji graficznych, były jednak zbyt wygórowane jak na nasz ograniczony budżet. Mogliśmy co prawda zaopatrywać biuro częściowo, aczkolwiek znacznie utrudniłoby to pracę załogi.

Tanie używane laptopy do biura

laptopy poleasingoweZamiast zaopatrzyć się w sprzęt nowy, prosto z salonu komputerowego, zdecydowaliśmy się zaryzykować zakup komputerów używanych. Preferowaliśmy jednak robić zakupy w sprawdzonych i rekomendowanych firmach, które nie wystawiały do sprzedaży sprzętu uszkodzonego czy nadmiernie zużytego. Na interesujące nas laptopy poleasingowe trafiliśmy w jednym z lokalnych salonów, handlujących używanymi urządzeniami elektronicznymi, oraz sprzętem komputerowym. Salon ten nie miał w ofercie sprzętu poniżej średniej jakości, a każde urządzenie, komputer, czy nawet podzespoły zapasowe były testowane i sprawdzane pod kątem ewentualnych usterek i natychmiast serwisowane, jeśli takowe powstały. Mimo wysokiej jakości sprzedawanego sprzętu, nadal był on używany, dlatego też ceny komputerów należały do rozsądnych i bardzo przystępnych, nawet w przypadku modeli lepszych i nowszych, mających wysokie osiągi. Oczywiście, oferta salonu była dość zmienna, gdyż używany sprzęt należał do dość chodliwego towaru, zwłaszcza jeśli był to laptopy, aczkolwiek skompletowanie wyposażenia komputerowego do nowego biura okazało się bardzo łatwe, z racji dużej ilości używanych laptopów z leasingu, jakie pojawiały się w salonie bardzo często.

Oprócz samej sprzedaży, salon oferował również bardzo atrakcyjne warunki gwarancji, prawie identyczne z tymi jakie obejmowały sprzęt całkowicie nowy, jak również oferował serwisowanie sprzętu lub jego wymianę w ramach gwarancji, zwłaszcza jeśli zakupione urządzenie nie spełniało wymagań jakościowych klienta. Kupione przez nas laptopy były jednak bardzo dobrej jakości, gdyż poprzedni właściciele korzystali z nich wyłącznie sporadycznie. Mogły być więc bez trudu uznane za sprzęt prawie nowy, choć były od fabrycznych urządzeń o połowę tańsze.